Gap

Şanlıurfa’da Jandarma’nın Uygulamasına Takılan 34 Aranan Kişi Yakalandı

Şanlıurfa’da jandarma tarafından şehrin öbir çok bölgesinde uygulama noktaları oluşturuldu, Yapılan uygulamalarda arandıkları belirtilen 34 kişi yakalanarak gözaltına alındı

Şanlıurfa’da jandarma tarafından şehrin öbir çok bölgesinde uygulama noktaları oluşturuldu, Yapılan uygulamalarda arandıkları belirtilen 34 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Türkiye’nin birçok ilinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da Jandarma tarafından birçok farklı noktada hem yol hem de umuma açık yerlerde kontrol uygulaması gerçekleştirildi.

Kentin değişik 41 noktasında yapılan yol kontrolü ve 65 umuma açık yerde yapılan kontrollerde aranan 34 kişinin yakalandığı belirtildi.

Şanlıurfa Valiliğinden uygulamayla ilgili yapılan açıklamada, “Türkiye Güven ve Huzur Uygulaması” kapsamında 6 saat içerisinde 8 bin 83 kişi ve 3 bin 132 aracın kontrol edildiği, 46 kişi hakkında adli ve idari işlem yapıldığı aynı zamanda toplam 33 araca ise 16 bin 747 TL ceza yazıldığı bildirildi.

Açıklamada şöyle denildi: “Şanlıurfa İl Jandarma Komutanı emir ve komutasında, 04 Nisan 2017 Salı günü 18. 00 – 22. 30 saatleri arasında 41 noktada sabit yol kontrolü, araç ile şahıs araması, 35 farklı bölgede toplam 65 umuma açık yerin kontrolü yapılmıştır. Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı birimlerince yapılan uygulamada 8 bin 083 şahıs ile 3 bin 132 aracın kontrolü sonucunda; 34 çeşitli suçlardan aranan şahıs yakalanmış, 46 şahıs hakkında adli ve idari işlem yapılmış, 33 araca cezai işlem uygulanmış 16 bin 747 TL, 6 araç trafikten men edilmiş, 4 kayıp, çalıntı ve arama kaydı bulunan araç ele geçirilmiş, bir şahıs gözaltına alınmış, 47 şahıs hakkında adli ve idari işlem yapılmış, bir adet ruhsatsız tabanca ele geçirilmiş,bin paket muhtelif marka kaçak sigara ele geçirilmiştir.”

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı