Kültür

​Şanlıurfa’da Coşkulu Mevlid Etkinliği

​Şanlıurfa’da Coşkulu Mevlid Etkinliği 7-den 70’e Tüm Şanlıurfalılar Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından, 11 Nisan Miting Alanı’nda “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” temalı etkinlik yoğun katılımla başladı.

Peygamber Sevdalıları Platformu Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü tarafından Şanlıurfa 11 Nisan  (Şehir Stadyumu) miting alanında “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” temalı Mewlid etkinliği Şanlıurfa halkının yoğun katılımıyla başladı.

Peygamber sevdalıları tarafından  akına uğrayan 11 Nisan stadyumunda anma etkinliği kuranı kerim tilavetiyle start verdi, 7-den 70’e Tüm Şanlıurfalı peygamber sevdası ile 11 nisan stadyumunun yolunu tuttu


 

Suriyeli Muhammed Kuran Tilavetiyle Başladı

 
 

kuran tilaveti

 

Sunuculuğunu Müslüm Yıldız’ın ve İsmail Çakmak’ın yaptığı program, Saat 13.30’da Suriyeli Muhammed Nureddin’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Doğruhaber Gazetesi Yazarı Mehmet Yavuz’un selamlama konuşmasıyla devam eden programda, Mevlid-i şerif seslendirilirken, Peygamber Sevdalıları Platformunun bu yılki mesajı okundu.

Ardından Özlem Ajans sanatçılarının seslendireceği ilahi ve kasidelerin ardından etkinlik, Doğruhaber Gazetesi Yazarı Özkan Yaman günün anlam ve önemine binaen yapacakları konuşmayla devam edecek.

Ardından tekrar sahneyi alacak olan Özlem Sanatçılarının seslendireceği program, Kamil Güneş’in yapacağı dua ile nihayete erecek.

Programa katılmaya gelenler, şehrin birçok noktasından ücretsiz servislerle etkinliğinin yapıldığı alanına taşınırken; engelli, kadın, çocuk, genç, yaşlı ve birçok peygamber aşığı tekbir ve salavatlarla alana doğru geldiği gözlemlendi.

Etkinlik alanı kadın ve erkeklerin birbirine karışmaması için araya barikatlar yerleştirilirken, alan girişinde izdihamın olmaması için platform tarafından görevlendirilmiş bayan ve erkek görevliler de halkı yönlendiriyorlar.

 

Etkinlik alanına gelen vatandaşlar ellerinde tevhid bayrakları, tekbir ve salavatlarla yollarda renkli görüntüler oluştururken, “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” temalı Mewlid etkinliğinde ihtiyaç sahiplerinin yararına hem bayanların hem de erkeklerin tarafında kermes çadırları açıldı.

Editör: Mehmet YAKAN
Ajans: İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı