Güncel

Şanlıurfa’da Bütün Kuyumcularda, Hırsızlık Yaptığı Öğrenildi

Olay, Şair İbrahim Rafet Caddesi’ndeki bir kuyumcuda meydana geldi.

El Çabukluğuyla Bileziği Çaldılar

Kuyumcuya giren bir kadın ile erkek, bilezik almak istediklerini söyledi.  Tezgahta bulunan çeşitli ebatlardaki bilezikleri deneyerek kadın şüpheli görevliyi oyalarken, erkek şüpheli ise el çabukluğuyla 25 gram ağırlığında bileziği cebine koyarak çaldı. Şüpheliler, daha sonra küçük bir bileziği satın alarak iş yerinden ayrıldı. Bileziklerden birisinin eksik olduğunu fark eden kuyumcu izlediği güvenlik kamerası görüntülerinde hırsızlığı belirleyince durumu polise bildirdi.

 

Şüpheliler İhbar Üzerine Yakalandı

İhbar üzerine olay yerine giden polis ekipleri incelemesinin ardından hırsızlık şüphelilerinden birisinin aynı suçtan kesinleşmiş hapis cezasıyla aranan T.G. olduğunu belirledi. Bunun üzerine harekete geçen polis, ilçedeki diğer kuyumculardan da hırsızlık yapan T.G. ile birlikte suç işlediğini belirlediği N.G., A.A. ve V.A.’yı adreslerine düzenlediği operasyonla gözaltına aldı.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada çok sayıda bilezik ve ziynet eşyası ile sahte kimlik bulundu. Gözaltına alınan şüphelilerin sorgulanmalarına başlandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu