Güncel

​Şanlıurfa’da Basın, Sivil Toplum Kuruluşları, Kanaat Önderleri Urfa’ya Sahip Çıkmalıdır.

Şanlıurfalı iş adamı sosyal medya üzerinde Şanlıurfa adına Kanaat Önderleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve Basın Mensuplarına çağrıda bulundu, Gelin doğruya doğru yanlışa yanlıştır deyip Şanlıurfa’ya sahip çıkın

Şanlıurfa Belediye’sinde ; eş, dost, ahbap derken kalpazan insanların ,yönetici ruhlu insanları ve başarılı kendini işe adamış insanları geride bırakarak , belediyeyi ileriye götürmek yerine yerinde saydırıyor. Basın doğru haberleri yapmaları gerekirken, belediyenin halkın vergileri ile yapması gereken görevleri sanki bir lutüfmuş gibi bize sunuyor. Şanlıurfa halkının sorunlarını yansıtması gerekirken , sorunları görmezden gelip daha da köstek oluyorlar. 

Bitmeyen doktor sorunları , bazı bölgelerde su sorunları devam ederken, felan belediyesi yol yapıyor , felanca belediye ağaç dikiyor diye haberleri görmekten bıkmış bir Urfa halkı var.

Belediyecilik emek vermek ile başlar , halkın sorunlarını dinlemekle güçlenir. Belediyenin yanında,Dalkavuklar dün de vardı bugün de olmaya devam edecek. Paranın peşinde koşan insanlar, herzaman görünür. Onları bulmak isterseniz sağınıza solunuza bakmanız yeter. Şanlıurfa’nın dürüst, emekçi,işini hakkıyla yapabilecek insanları gerektiği yerlerde olmazken, baştakilerin eşi, dostunu görüyoruz.Sonuç olarak hepimiz bu memlekette yaşıyor , ecdadlarımız da bu kentte yaşamış . Tek yolumuz bu sisteme yerleşmiş olan, rantçılığı, eş, dost, akraba ilişkisine dur demek.

 Ama halk, kamuoyu , basın bunları yüzlerine vurmaz ise memleket böyle gitmeye devam edecektir. Şanlıurfalı iş adamı İbrahim Asoğlu da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bir çok konuyu kısaca ele aldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı