Güncel

​Şanlıurfa’da 5.4 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

Şanlıurfa’da 5.4 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi merkez üstü Adıyamana bağlı samsat olarak bilinen 5.4 büyüklüğündeki deprem çevre illerin hepsinde hissedildi. Şanlıurfa’da Bugün 2018.04.24 Saat 03:34:29 sularında deprem meydana geldi

Merkez üstü Adıyamana bağlı samsat olarak bilinen 5.4 büyüklüğündeki deprem çevre illerin hepsinde hissedildi. Bugün 2018.04.24 Saat 03:34:29 sularında deprem meydana geldi 37.5117  enlem , boylam 38.5040 olarak bilinen deprem yerin  14.4 metre altından geldi   Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Ve Deprem Araştırma Enstitüsü (Krdae) yapmış olduğu açıklamaya göre 5.4 şiddetinde KIRMACIK-SAMSAT (ADIYAMAN) merkezli meydana geldi.
 

Şanlıurfa’da da hissedildi

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ise 03.34’te meydana gelen depremin büyüklüğünü 5.1 olarak açıkladı. AFAD’ın açıkladığı rakamlara göre deprem yerin 7 kilometre altında meydana geldi. Deprem çevre ilçelerde ve Şanlıurfa’da da hissedildi. Depremin ardından bazı vatandaşlar evlerinden sokaklara indi. 

Amerikan Deprem Araştırma Merkezi (USGS) ise Samsat merkezli depremin derinliğini 4 kilometre olarak açıklarken büyüklüğünü ise 5.2 olarak ölçtü. 
 

Samsat Kaymakamı: Herhangi bir sıkıntı yok

Samsat Kaymakamı Sedat Sezik yaptığı açıklamada, Adıyaman’ın yanı sıra çevre illerde de hissedilen deprem nedeniyle şu anda ilçe genelinde herhangi bir sıkıntı olduğuna dair bilginin ellerine ulaşmadığını söyledi.

İlçe genelinde arama tarama faaliyetlerine başlandığını aktaran Sezik, AFAD ekiplerinin de bölgeye intikal etmeye çalıştığını kaydetti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu