Gap

Şanlıurfa’da 315 Kilo Eroin Yakalandı

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde yol kontrolü yapan Kaçakçılık ve Organize Suçlar şubesine bağlı ekipler durdurduğu bir kamyonda piyasa değeri 13 Milyon TL olan 314 Kilo 900 Gram eroin ele geçirdi

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde yol kontrolü yapan Kaçakçılık ve Organize Suçlar şubesine bağlı ekipler durdurduğu bir kamyonda piyasa değeri 13 Milyon TL olan 314 Kilo 900 Gram eroin ele geçirdi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri  Van ilinden  Adana’ya giden bir araçta arama yaptı.  Siverek ilçe girişinde aracı durduran ekipler, yaptığı aramada değeri yaklaşık 13 milyon Türk Lirası olduğu öğrenilen 314 kilo 900 gram eroin maddesini ele geçirdi. Yapılan arama sonrası araç sürücüsü gözaltına alındı. Ekipler, daha sonra yaptığı çalışmada ise olayla ilgili 4 kişiyi daha gözaltına aldı.

Olayla ilgili açıklama yapan  Şanlıurfa Valisi  Güngör Azim Tuna, uyuşturucunun piyasa değerinin yaklaşık 13 milyon lira olduğunu ve bu operasyonla birlikte terör örgütüne gidecek olan ciddi bir maddi kaynağı da engellediklerini belirterek emniyet görevlilerini kutladı.
İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu ise yakalanan şahısların terör örgütleriyle herhangi bir bağlantılarının olup olmadığının araştırıldığını dile getirdi.

Editör Ramazan Cengiz
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu