Gap

Şanlıurfa Birecik’te Eski Hastane Yandı

Şanlıurfa Birecik’te Eski Hastane Yandı , Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde yaklaşık bir yıl önce boşaltılan eski hastane binasında yangın çıktı.

Edinilen bilgiye göre olay, Şanlıurfa’nın Birecik ilçesine bağlı Meydan Mahallesi’ndeki eski devlet hastanesi binasında yaşandı. Yaklaşık bir yıl önce boşaltılarak yeni binasına taşınan Birecik Devlet Hastanesinin eski binasında yangın çıktı. Binanın bodrum katındaki plastik malzemenin tutuşması sonucu çıkan yangın nedeniyle bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Olay yerine giden ekipler yangına müdahale ederek söndürürken, yükselen dumanlar şehrin üzerini kapladı. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor  

 

Yangın Durumunda Ne Yapmalı?

 

Binadan çıkarken en yakın yangın alarm istasyonunu hemen çekin.
Binayı tahliye ederken, diğer tarafta yangın tehlikesi olmadığından emin olmak için açmadan önce ısı kapıları hissettiğinizden emin olun.
Havada duman varsa, inhalasyona maruz kalmayı azaltmak için zemine, özellikle başınıza alçakta kalın. Oryantasyon bozukluğunu önlemek ve en yakın çıkışa sürünmek için el üstünde tutun.
Bir kez uzaktayken ve tehlikeden uzak durun, rapor temsilcinizi arayın ve yangından haberdar edin.
Sığınma bölgenize gidin ve acil durum personelinin talimatlarını bekleyin.
Not: Yerleşik personel, birey aramak için her odaya girmeyecektir.

 

Yangın Durumunda Kimler İle İletişim Kurulmalı?

Uygun makamların bir yangından haberdar olmalarını sağlamak için, fırsat bir kez ortaya çıkacak olan tehlikelerden güvende olduğunuzda, aşağıdakilerden birini arayın

Yangın Güvenliği Önlemleri ve Yangın Sistemleri Ekipmanları
Kapıları, koridorları ve çıkış yollarını temiz ve engelsiz tutun. Tüm elektrikli cihazların ve kabloların iyi durumda olduğundan ve UL onaylı olduğundan emin olun. Elektrik prizlerini aşırı yüklemeyin. Gerektiğinde dalgalanma korumalı çok çıkışlı elektrik prizleri ve uzatma kabloları kullanın.
Yanıcı maddeleri kesinlikle odanızda veya dairenizde saklamayınız.
Duman dedektörleri, çekme istasyonları veya yangın söndürücüler gibi herhangi bir yangın tesisatı donanımına müdahale etmeyin. Bunu yapmak bir suçtur.
Yanlış alarm vermek suçtur. Yolcuların ve acil durum personelinin hayatını tehlikeye atar.
Her yangın alarmını acil durum olarak değerlendiriniz. Alarm çalarsa, derhal binadan çıkın. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı