Gap

​Şanlıurfa Akçakale Belediyesinden 23 Nisan mesajı

Şanlıurfa Akçakale belediyesi 23 nisan münasebetiyle bir mesaj yayınladı, Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan: “23 Nisan, Türk milletinin milli iradeyi hakim kıldığı gündür.

Akçakale İlçe Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, 23 Nisan 1920’de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM), Türkiye’nin modern dünya ile bütünleşmesi ve demokrasinin olgunlaşmasında tarihi bir rol üstlendiğini belirterek, “TBMM, bugün de milli iradenin tecelli ettiği yerdir” dedi.

Ayhan, yayımladığı kutlama mesajında, TBMM’nin açılışının 98. yılını ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir heyecanla kutladıklarını ifade etti.

Bugünü bayram olarak kutlayan çocukların sevincini ve coşkusunu paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğunu kaydeden Ayhan, “23 Nisan 1920, tarihimizin dönüm noktasıdır. 23 Nisan, ülkemizi işgale teşebbüs edenlerin karşısında, Türk milletinin vatanına sahip çıkmak gayretiyle milli iradeyi hakim kıldığı gündür. Aynı dedelerimiz gibi bizlerde 15 Temmuz gecesi meydan ve sokaklarda ülkemizin bekası için mücadele ettik. Yani kan aynı kan; fıtrat aynı fıtrat.” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde yürütülen istiklal mücadelesinin, TBMM’nin açılması, vatanın kurtarılması ve Cumhuriyetin ilan edilmesiyle hedeflerine ulaştığını ifade eden Ayhan, şunları kaydetti:

Ülkemiz çocuklarının, dünya çocuklarıyla birlikte kutladığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, milletçe çocuklara verdiğimiz değeri ve duyduğumuz güveni de en güzel şekilde ortaya koymaktadır. Ülkemizin bugünü, geleceği, yegane umudu olan çocuklarımız, Türkiye’yi yarınlara taşıyacaktır. Çocuklarımız, başarılarıyla ülkemizin hedeflerine ulaşmasında belirleyici rol oynayacaktır.

Bizim bütün gayemiz çocuklarımıza daha güzel, daha müreffeh bir ülke bırakabilmektir. Bu vesileyle başta çocuklarımız olmak üzere milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyor, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu