Sağlık

​Şanlıurfa Acil Serviste 2. Tomografi

​Şanlıurfa Acil Serviste 2. Tomografi – Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servisinde ikinci Tomoğrafi cihazı Şanlıurfa vatandaşlarına hizmet vermeye başladı. 2. cihazın devreye girmesi ile birlikte yoğunluk minumuma düşecek.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Murat HALİTOĞLU, yeni tomografi cihazının, teknolojinin en son ve en gelişmiş özelliklerine sahip olduğunu söyledi. Halitoğlu  “Tomografi cihazı başta trafik kazaları, travmalar, felç, beyin kanaması, akciğer embolisi, damar tıkanıklığı, kanser erken teşhisi gibi birçok konuda geniş olanaklar sağlayacak. 

Bu konuda çok ciddi bir eksikliğimiz söz konusuydu. Bilindiği gibi ilimiz acil vakalar anlamında çok yoğun bir konumda. Bazen çok ciddi hastalarımız geliyor. Onlara en iyi hizmeti verebilmek adına acilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Acil servis çok önemli ve üzerinde hassasiyetle durulması gereken bir birim. Acil servis ile ilgili bundan sonra da düzenlemelerimiz devam edecek” şeklinde konuştu.  

 

 

Acil Vakalarda Hızlı Müdahale 

Şanlıurfa eğitim ve araştırma hastanesinde halkın hizmetine sunulan tomografi cihazı ile artık acil durumda olan hastalar için hızlı müdahale yapılacak, son teknoloji harikası olan cihaz başta trafik kazaları, travmalar, felç, beyin kanaması, akciğer embolisi, damar tıkanıklığı, kanser erken teşhisi gibi birçok konuda geniş olanaklar sağlayacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı