Güncel

Samsat’ta İnşa Edilecek Konutlar Hakkında Bilgilendirme Yapıldı.

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde meydana gelen depremin ardından inşa edilecek afet konutları hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde meydana gelen depremin ardından inşa edilecek afet konutları hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, ilerleyen günlerde inşa edilecek afet konutlarının yapım süreci ve çalışmalarda gelinen aşama hakkında muhtar ve vatandaşlarla istişare edip, bilgilendirmek üzere Samsat ilçesine geldi.

Gençlik ve Kültür Merkezinde muhtar ve vatandaşlarla bir araya gelen Vali Kalkancı, katılımcılara hitap etti.

Kalkancı, “Samsat ilçemizde yapılacak olan afet konutları için iki ayrı proje hazırlandı. Bunlar tip projedir. Proje, tek ve iki katlı olarak hazırlandı ve Samsat ilçemizin dokusuna ve köy hayatına uygun 120 metrekarelik müstakil konutlar olacak. Yine hazırlanan bu iki tip proje kapsamında dileyen vatandaşlarımıza tek katlı, dileyen vatandaşlarımıza ise çift katlı ev yapılacak. Afet konutları hak sahiplerine yapımı bittikten sonra hemen teslim edilecektir. Konutların teslimi hak sahiplerine yapıldıktan sonra vatandaşlarımız ödemelerini 20 yıl üzerinden ilk iki yılı ödemesiz, 18 yıl da maliyeti üzerinden sıfır faiz ve eşit taksitler halinde ödeyebileceklerdir. Konutların Samsatlı kardeşlerimizi zorlamayacak en uygun ve düşük maliyetle yapılması için yoğun gayret sarf ettiğimiz bilinmelidir.” dedi.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı