Güncel

Saldırının Okları PKK’yı gösteriyor

Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş yaptığı basın açıklamasında bombalı saldırının PKK ile orantılı olabileceğini belirtti.

Beşiktaş-Bursaspor maçının ardından saat 22.30 sıralarında, 45 saniye arayla Vodafone Arena yakınlarında iki ayrı saldırıya ilişkin açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, saldırının failleri ilk belirlemelere göre PKK’yi gösterdiğini söyledi.

Kurtulmuş, “Araçtan yola çıkarak hareket ettiğimiz zaman oklar PKK’yı gösteriyor. Netleştiği taktirde bunlar zaten kamuoyuyla paylaşılacaktır. Nihayetinde belli ki çalışılmış bir senaryo, belli ki üzerinde planlanmış bir senaryo ama bu netleştiği zaman resmi olarak da açıklaması yapılacak.” dedi.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, “Planları detaylı bir şekilde çalışılmış bir saldırı olduğu anlaşılıyor. Beşiktaş taraftarı stattan çıktıktan sonra, en son Bursaspor taraftarı da çıkartılıyor… Son derece rutin, güvenliği sağlayan çevik kuvvet mensubu polislerimizin toplanma yerleri hedef alınıyor. Yani doğrudan doğruya hedef polisin kendisidir.” ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş, en az 300-400 kiloluk bir patlayıcı kullanıldığının belirterek, “Arabanın patladığı yerde çukur açılmış ve araba yok ortada. Yani o kadar paramparça olmuş. Büyük bir çukur açılmış.” diye konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu