Güncel

Saldırı maşaların İşi

Bombalı saldırı ile alakalı birçok STK olay yerinde basın açıklaması düzenledi. Yapılan açıklamada ‘Saldırıyı gerçekleştirenler birer maşadır ‘ denildi.

İstanbul Vodafone Arena’da oynanan Bursa- Beşiktaş maçı sonrası çevik kuvvet polislerine yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırıyı lanetlemek için birçok siyasetçi ve STK olay yerine gelerek basın açıklaması gerçekleştirdi.

Basın açıklamasında konuşan siyasiler olayın perde arkasında başka güçlerin olduğuna işaret ettiler.

Eminönü’ndeki İstanbul Ticaret Odası Başkanlığı önünde toplanan yüzlerce kişi buradan bombalı saldırılarının gerçekleştiği Beşiktaş’a yürüdü. Saldırının gerçekleştiği alanda Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci basın mensuplarına açıklamaya yaptı.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin birileri tarafından kullanıldığına dikkat çeken Demircan, “Türkiye ne zaman ilerici hamleler yapsa, ne zaman kendi varlığını ortaya koysa, terör örgütleri Türkiye’nin önüne çıkarıldı. Terör örgütleri bir maşadır. Onları kullananların kimler olduğu ortadadır. Bugün bizi yakan terör yarın öbür gün onlara destek verenleri de yakacaktır. Ama Türkiye’nin birliğine beraberliğine bu millet bölünmesine asla müsaade etmeyecektir” diye konuştu.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci ise, “Dün gece yaşadığımız bu vahim terör olayından sonra bugün İstanbul’un ayağa kalkması bu milletin bir ve beraber olunca neleri yapabileceğini bize gösteriyor. 38 şehidimiz var ciğerimiz yanıyor. Bu millet 15 Temmuz’u sürdürmek isteyenleri dün gece tekrar tekrar gördü.” şeklinde konuştua

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu