Güncel

Saldırı’da 39 Kişi Ödlü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylunun yaptığı açıklamada İstanbul Ortaköy’de gerçekleşen silahlı saldırıda 39 kişi öldü dedi.

İstanbul Ortaköy’de bulunan bir gece kulübüne düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili bilgi veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 39 kişinin öldüğünü, 4’ü ağır 69 kişinin de yaralı olduğunu söyledi.

Bakan Soylu, “saldırıda 39 kişi hayatını kaybetti. 18’inin kimlik tespit devam ediyor. 15-16 yabancı uyruklu, 5’i Türkiye vatandaşı.” dedi.

69 kişinin hastanelerde tedavi gördüğünü söyleyen Soylu, “4’ü ağır 69 kişi yaralandı. Terör saldırısıyla sivil insanlara yönelik milletin umutlarını tazelediği bir yılbaşı gerçekleşen korumasız olduğu bir yerde hiçbir şekilde akıllarından geçmeyen bir zamanda gerçekleşen insanlık dışı bir saldırıdır.” ifadelerini kullandı.  

Saldırganların yakalanması için operasyon başlattıklarını belirten Soylu, “Terör saldırısıyla karşı karşıyayız. Hain, sivil insanlara yönelik ve milletin umutlarını tazelediği bir yılbaşı gerçekleşen ve insanların korumasız olduğu bir yerde, onların böyle bir şeyden habersiz ve hiçbir şekildre akıllarından geçmeyen bir durumda yapılan insanlık dışı ve alçak bir saldırı. Teröristi arama çalışmaları devam ediyor, Emniyetimiz gerekli operasyonları başlattı. İnşallah yakın zamanda ele geçeceğini ümit ediyoruz. “dedi.
Editör : Metin Yüksel

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı