Gap

Sağlıklı Bir Yaşam İçin İnternete Değil, Aile Hekiminize Danışın

Sağlıklı Bir Yaşam İçin İnternete Değil, Aile Hekiminize Danışın: ​Mardin’de hastaların aile hekimlerine yönlendirilmesi amacıyla “İnternete değil, aile hekiminize danışın” projesi başlatıldı.Mardin İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından “İnternete değil, aile hekiminize danışın” projesi başlatıldı.

​Mardin’de hastaların aile hekimlerine yönlendirilmesi amacıyla “İnternete değil, aile hekiminize danışın” projesi başlatıldı. Mardin İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından “İnternete değil, aile hekiminize danışın” projesi başlatıldı.

Proje kapsamında, vatandaşların bilinçlendirilmesi için reklam panolarına afişler asılırken, amacın “Hastaları aile hekimlerine yönlendirmek” olduğu ifade edildi.

Mardin İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Aile hekimlerimiz ve aile sağlığı merkezlerinde çalışan hekim, ebe ve hemşireler yaş, cinsiyet ve hastalık gruplarına yönelik izlem ve taramaları yapmaktadır. Kişiye yönelik koruyucu sağlık hizmetleri, gebe, lohusa, bebek, çocuk izlemleri ve aşılama hizmetleri gibi ile birinci basamak tanı, tedavi, rehabilitasyon ve danışmanlık hizmetlerini vatandaşa en doğru bilgi ile sunmak. Bunun yanı sıra sağlığı geliştirici ve koruyucu hizmetler ile ana çocuk sağlığı ve aile planlaması uygulamalarını en doğru tanı tedavi ve yönlendirmeyi hekimler gerçekleştirir. Vatandaşların sağlık sorunları ile ilgili ilk danışacağınız temas noktası, internet değil, aile hekimi olmalıdır.” denildi.

Konuyla ilgili bir videoda hazırlanarak, internetteki her bilginin doğru olmadığına dikkat çekildi.

İLKHA

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı