Spor

Sağlık Kontrolünü Geçerse J. Martinez G.Saray’da Bedelsiz Kiralanacak

Galatasaray yönetimi, futbol yaşamını Çin’de devam ettiren Jackson Martinez ile her konuda anlaşma sağlandı.Şubat 2016’da Çin’in Evergrande Guangzhou Kulübü’ne tam 42 milyon Euro bonservis bedel karşılığında transfer olan Martinez Aslan oluyor. 2 aydır G.Saray’ın ilgilendiği Kolombiyalı golcünün transfer pazarlığı büyük ölçüde bitti.

Şu anda Portekiz’de olan Martinez Galatasaray’ın teklifine ‘evet’ dedi, sağlık taraması için davet edildi.

BEDELSİZ KİRALANACAK

Yapılan görüşmelerde Çin kulübü Guangzhou da şartlarını sunup 1 senelik kiralama formülüne onay verdi. Buna göre Martinez, G.Saray’a bedelsiz olarak kiralanacak. Senelik maliyeti 10.5 milyon Euro olan yıldız golcü 2017-18 sezon için Çin kulübü 6 milyon Euro verecek.

SAKATLIK DURUMU BAŞKANI DÜŞÜNDÜRÜYOR

Galatasaray ise 30 yaşında golcüyü 4.5 milyon Euro senelik ücret ödeyecek. Bu transferde imzaların henüz atılamamasındaki sebep ise Dursun Özbek. Yıldız golcü son dönemde yaşadığı ağır sakatlık sebebiyle Özbek’i oldukça düşündürüyor.

Özbek’in “Martinez çok iyi bir golcü. Fakat son dönemde önemli sakatlıklar yaşamış. Ya sakatlanırsa” ifadesini kullanırken 30 yaşında olan futbolcu ise tedavisi tamamladığını, iyi olduğunu söyleyip tüm testlere girebileceğini açıkladı.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu