Güncel

Sağlık Bakanı 2017 Yılında 16 bin 500 Kişiyi İstihdam Edeceğiz

Sağlık Bakanı Recep Akdağ personel alımları hakkında yaptığı açıklamada, 2017 yılı içerisinde 16 bin 500 sağlık çalışanı alacağını, mart ayında 4 bin personelin atamasının yapılacağını belirtti.

Akdağ, “Maliye Bakanlığı ile yaptığımız görüşmelerde 16 bin 500 personel istihdamı için anlaşmış durumdayız. Bu sayının üstüne eklemek istiyorum. Çünkü yeni hastaneler yapıyoruz. Yeni hastaneler için 3 bin 900 personel alımını mart ayında tamamlayacağız. Kalan kısmını da 2017 yılı içinde tamamlayacağız. Alım yapacağımız 16 bin 500 kişinin içinde doktorlar bulunmuyor. Ayrıca bu yıl aşağı yukarı 13 bin doktor istihdam edeceğimizi düşünüyoruz. ” dedi.

Atamalarda üniversite mezunlarına ağırlık verileceğini söyleyen Akdağ, “Doktorların istihdamı Maliye Bakanlığı aracılığı ile gerçekleşmiyor. Ayrıca bu yıl aşağı yukarı 13 bin doktor istihdam edeceğimizi düşünüyoruz. Tahminen 17 bin civarında da şirket çalışanı alımı yapacağız. Sağlık meslek liseleri ve sağlık bölümünden üniversite mezunu var. Doğrusu biz hem hakkaniyet açısından daha uzun süreli eğitim alma açısından üniversite mezunlarına ağırlık vereceğiz. Sağlık Bakanlığı olarak lise mezunlarını da istihdam etmeye çalışacağız.” ifadelerini kullandı. 

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu