Gap

Safitürk’ün Adı Akçakale’de Bir Kurs Merkezine Verildi

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde açılan kurs merkezine, hain bir saldırı sonucu şehit olan Mardin’in Derik İlçesi Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ün ismi verildi.

Akçakale’de çeşitli temaslarda bulunan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Kurs Merkezi’nin açılışını da gerçekleştirdi. Açılış kurdelesini Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya ve Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan ile birlikte kesen Vali Tuna, daha sonra tek tek sınıfları gezerek, öğrencilerle sohbet etti. Tuna, sorular sorduğu öğrencilere, bazı tavsiyelerde bulundu.

Daha sonra Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığını ziyaret ederek ilçedeki çalışmalar hakkında Kaymakam Yosunkaya ve Başkan Ayhan’dan bilgi alan Vali Tuna, kanaat önderleriyle de bir araya gelerek, onların taleplerini dinledi.
Akçakale gezisinin son bölümünde, ilçedeki temasları hakkında açıklamalarda bulunan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, 100 bine yakın nüfusa sahip Akçakale’nin bir o kadar Suriyeliyi de misafir ettiğini belirterek, “Bu güzel insanların, kendi nüfusları kadar nüfusu barındırması Şanlıurfa’mız için, ülkemiz için, aslında geleceğimiz için çok önemli bir garantidir” dedi.

“TEK DERDİMİZ ÇOCUKLARIMIZI İYİ YETİŞTİRMEK”

Açılışını gerçekleştirdikleri Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Kurs Merkezi’nin ilçe halkına hayırlı olmasını temenni eden Vali Tuna, “Bizim tek derdimiz çocuklarımızı iyi yetiştirmek. En önemli meselemiz bu. Açılan bu kursta çocuklarımız, hem TEOG sınavına hem de üniversite sınavlarına hazırlanıyorlar. Görüyoruz ki gençlerimiz, büyük bir arzu ve hevesle günlük ders saatlerinden sonra tekrar bıkmadan, usanmadan çalışarak hedeflerine ulaşmak istiyorlar. Bunu görmek bizler için çok anlamlı oldu. Bize en azından gelecek adına ümit verdi. O yüzden kendilerini kutluyorum” diye konuştu.

Editör Mehmet Yakan
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu