Gap

​Sabahattin Cevheri Hangi Partiden Aday Olacak?

Belediye seçimlerinin yaklaşması ile birlikte Türkiye’de en çok konuşulan iller arasında Şanlıurfa’da var, Ak Parti Şanlıurfa’da Sabahattin Cevheri’yi hesaplayamadı.

Şanlıurfa’da Sabahattin Cevheri Büyükşehir belediye başkan adayı olacağı haberi yayılınca Ak parti ilçe belediye adaylarını açıklamadı ve adaylar üzerinde muzakere’ye devam edeceğini dile getirdi, Millet ittifakı ve Hdp ise Şanlıurfa’da aday çıkarmayarak Sabahattin Cevheriyi destekleyeceğini açıkdı. Şanlıurfa’da en çok konuşulan siyasetçi. 

Sabahattin Cevheri Hangi Partiden Aday Olacak?

 

Sabahattin Cevheri Saadet Partisinden mi, Aday Olacak?

Şanlıurfa Büyükşehir belediye başkan adayı olan Sabahattin Cevheri hangi partiden aday olacağı şuanda Şanlıurfa’da en çok merak edilenler arasında, Kısa bir analiz sonucunda anlaşılıyorki Sabahattin Cevheri’ye en yakın siyasi parti Saadet Partisi olarak görülüyor. Akraba ve Çevresine yakın olarak görünen siyasi parti Saadet Partisi olduğu için Şanlıurfa Saadet Partisi adayı olarak seçmenin karşısına çıkacak.
 

Sabahattin Cevheri Neden Bağımsız Aday Olmuyor?

Kısa bir analiz sonucunda Şanlıurfa büyükşehir belediye başkan adayı olan Sabahattin Cevheri’nin bağımsız aday olarak girmeme sebebi seçmen listesinde aynı benzer isim ve soyisim olarak  rakip atanırsa oyunun dağılması veya farklı kişilere oy verilir tedirginliği olarak görülmektedir. 

sabahattin-cevheri

 

Sabahattin Cevheri Kimdir?

Sabahattin Cevheri, 1 Ocak 1950’de Şanlıurfa’da doğdu. 
Babasının adı: Ömer 
Annesinin adı: Belkise  
Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dış Ticaret Bölümü’nü bitirdi. Serbest ticaret ve çiftçilikle uğraştı. Şanlıurfaspor Kulübü Başkanlığı görevinde bulundu. 22. Dönem Şanlıurfa Milletvekili. Cevheri, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı