Güncel

Saadet Partisi İstanbul İl Binasında Pankart Gerginliği

Gece geç saatlerde Saadet Partisi İstanbul il Binasına kimliği belirsiz kişiler vinç ile Akparti logolu evet pankartı astı parti yetkilileri anında söktükleri pankartı Akparti İstanbul il binasının önüne bırakarak olaya tepki gösterdi

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın Cevizlibağ’da bulunan il merkezine AKP logolu ‘evet’ pankartıyla çirkin provakatif saldırıda bulunuldu. 
 
Parti tabelasının hemen altından asılan dev ‘Evet’ pankartını gören Saadet Partisi üyeleri duruma müdahale etti. Büyük vinçle gelen görevliler ‘evet’ pankartının Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı’ndan gönderildiğini söyledi. 

Vinç görevlisi partililerin tepkisiyle karşılaşınca asılı olan ‘Evet’ pankartını indirdi. Pankartın indirilme anı ise bir cep telefonu tarafından saniye saniye kaydedildi. Vinçle gelen işçiler, “Bize bu pankartı Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı’ndan asılması için verdiler. Gidin bunu Saadet Partisi’nin İl binasına asın dedileri” ifadelerini kullandı.  
 
İl Başkanı Birol Aydın, “Partimizin adının altına bu pankartı asmaya teşebbüs etmek, referandum sürecinde neden ‘Evet’ denilemeyeceğinin çok önemli bir ispatıdır” dedi.

İL BAŞKANI AYDIN: EVET DENİLEMEYECEĞİNİN ÇOK ÖNEMLİ İSPATIDIR
 
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın il merkezine gelerek bir açıklama yaptı. Aydın; “Saadet partili bir arkadaşımızın caddeden geçerken gördüğü pankartın yarısına kadar asıldığı anda arkadaşlarımız müdahil oldular. İndirildi. Bu durum ne centilmenliğe ne siyasi nezakete ne ahlaki değerlere sığamayacak kadar kınanacak bir durum. Saadet Partisi tabelasının yazısının altına böyle bir girişimde bulunmak böyle bir vinili asmaya teşebbüs etmek bir şeyi ispat ediyor. Bu referandum sürecinde neden ‘Evet’ denilemeyeceğinin çok önemli bir ispatıdır bu” dedi.

BİZİ ÇİZGİMİZDEN ÇIKARTMAK İÇİN TAHRİK ETMEK İSTİYORLAR
 
Aydın konuşmasının devamında, “Birşey gördük Saadet Partisi işin başından beri ortaya koymuş olduğu tavır, naiflik, yaklaşım, genel başkanımızın ifadelerinin ne kadar isabetli olduğunu gösteriyor. Bizi çizgimizden çıkartmak için tahrik etmek istiyorlar bizim binamıza bunu asmak ahlaki değil centilmence değil Türkiye ye milletimzie yarayan birşey değil belki bir takım sözleri haketseler bile bunu asanlar ve astıranlar. Kimden izin alıyorlarki zaten bir sürü iskansız binada bu görselleri zaten görüyoruz. Ama insanın canını yakan burası bizim binamız, canımızı yaksada bizi üzsede ama en çokta onlar adına üzülüyoruz. Bu duruma nasıl düşüyor bu insanlar. Biz onlara bir takım sözleri haketseler bile asla o sözleri sarf etmeyeceğiz kendimize yaraşır genel merkezimizin çizgisine uygun tavrımızı devam ettireceğiz inşaallah selametle bu süreç tamamlanacak.” ifadelerini kullandı. 

Saadet Partisi İstanbul İl Gençlik Kolları ise ‘evet’ pankartını paketleyip Ak Parti’nin Sütlücü’de bulunan İl Başkanlığına götürerek güvenlik görevlilerine teslim etti. 

Kaynak Milli Gazete

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı