Gap

Saadet Partisi Ceylanpınar 6. Olağan İlçe Kongresini Gerçekleştirdi

Saadet Partisi Ceylanpınar 6. olağan ilçe kongresi coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi

Saadet Partisi Ceylanpınar 6. olağan ilçe kongresi coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.
Tek liste halinde gidilen kongrede mevcut başkan Ahmet Yiğit ilçe delegelerinin geçerli bütün oylarını alarak tekrar ilçe başkanlığına seçildi ve güven tazeledi.
 
Kongrenin Açılış konuşmasını yapan ilçe başkanı Ahmet Yiğit; “Başta bizimle birlikte omuz, omuza Milli Görüş ve Saadet Partisi bayrağının Ceylanpınar’ımızda yere düşmemesi için gecesini gündüzüne katan canla ve başla çalışan dava arkadaşlarım yönetim kurulumuza ve bu güzel günde bizi yalnız bırakmayan Başta Din-Bir-Der genel başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım Beyefendiye GİK Üyemiz Sn. M. Niyazi Yanmaz’a İl başkanımız Osman Yıldırım’a, İl Müfettişimiz Halil Yiğit’e ve siz değerli misafirlerimize çok teşekkür ederim” dedi.
 
İlçe Başkanının ardından söz alan il başkanı Osman Yıldırım “Siyasi parti çalışmaları bir teşkilat işidir, asla yalnız başına yapılacak kadar basite indirgenmemesi gerek. Burada sadece ilçe başkanı seçerek işimiz bitmiyor! Esas sorumluluk ilçe yönetimine düşüyor, ilçe yönetimine sesleniyorum; Lütfen başkanınızın etrafına kenetlenerek davayı daha ileriye taşıyacak ve ilçemizin geleceği hakkında politika üretme konusunda başkanımıza yardımcı olun! Çünkü hepimiz aynı geminin yolcularıyız bu gemi su alırsa içinde hepimiz boğuluruz, bu işte bana ne diyemezsiniz buna ne sizin ne de bizim hakkımız yok” dedi.
 
Kongrede söz alan il müfettişi Halil Yiğit; “Ceylanpınar ilçemiz daha önce milli görüşe belediyeler vermiş ve halkın kahir ekserisi Milli Görüşçü!.. Ben inanıyorum ki bu halk bizden gelecek bir işaret fişeği bekliyor. Hocamızın deyimi ile bu halkın külüne üfleseniz altından kor gibi imanı çıkar bize düşen bu halkın külüne üflemek. İlçe başkanlığına tekrar seçilen Ahmet Yiğit başkanımıza her zaman maddi ve manevi destek olma konusunda bizlere büyük sorumluluklar ve görevler düşüyor. İnanıyorum ki yıllardır bu ilçede başkanlık yapan Ahmet başkanımızın bundan sonraki süreçte de bu görevi layıkı ile yapacak ve Milli Görüşü iktidara taşımak adına elinden gelen gayreti fazlası ile sarf edeceğine inancım tamdır, kendilerini tebrik ediyor başarılar diliyorum” dedi
 
Toplantının sonunda söz alan Din-Bir-Der Genel başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım “Bu gün birlik günüdür bu gün bütün Müslümanların bir araya gelme mecburiyetinde olduğu gündür!
Zira İslam Tarih boyunca üç defa ciddi krizler ile karşılaşmış ve bu üç krizin ikisinde güç birliği yaparak çıkmayı başarmıştır. Bu gün üçüncü krizin tam ortasındayız!… Bu gün bir olmayı birlik olmayı güç birliği yapmayı yani İslam birliğini kurmayı başaramazsak bu kriz ile başa çıkmamız mümkün değildir.
 
İlk kriz Moğol istilası
 
Bildiğiniz üzere Moğollar doğudan gelerek İslam’ın payitahtı olarak bilinen Bağdat’a kadar işgal ettiler ve İslam’a Çok ciddi zararlar verdiler kütüphaneleri yaktılar âlimleri katlettiler. Ancak Müslümanlar o zamanlarda birlik olup söz konusu belanın üstesinden geldiler.
 
İkinci kriz ise Haçlı saldırıları
 
Haçlılar bir araya gelerek Anadolu topraklarına ve daha ileri giderek ilk kıblegahımız olan Mescid-i Aksa’yı işgal ettiler ve yaklaşık 90 yıl Mescid-i Aksa işgal altında kaldı. Daha sonraları Selahaddi’i Eyyubi komutasında bütün Müslümanlar bir araya geldi ve haçlıları geri püskürttü, Kudüs geri alındı, Müslümanlar hak ettikleri huzura tekrar kavuştu.
 
Bu Gün Tehlike Daha Büyük
 
Şimdi; İslam âlemi tekrar batılı emperyal güçlerin kıskacında, üstelik günümüzde tehlike daha da büyük. Eğer dil, renk, mezhep, meşrep, ırk, cemaat ve tarikat ayrımı yapmadan ehli kıble olarak bir araya gelip İslam birliğini kurmayı başaramazsak bu gün içinde bulunduğumuz krizin üstesinden gelmemizin imkânı yoktur” dedi
 
Toplantının sonunda oylamaya geçildi delegelerin tamamının hazır bulunduğu oylamada geçerli oyların tamamını alan mevcut ilçe başkanı Ahmet Yiğit tekrar ilçe başkanlığına seçildi. Kongre sonrası gele misafirlere bir yemek ikramında bulunan İlçe başkanı Ahmet Yiğit yemek programının ardından Din-Bir-Der Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım, GİK üyesi M. Niyazi Yanmaz, İl Başkanı Osman Yıldırım, İl Müfettişi Halil Yiğit ve diğer teşkilat üyeleri ile birlikte ilçe binasına giderek bir süre sohbet edildikten sonra program sona erdi. 

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu