Gap

Saadet Partisi Batman Olağan Kongresi Yapıldı

Saadet Partisi Batman İl Başkanlığı, 6’ncı olağan il kongresini gerçekleştirdi.

Saadet Partisi Batman İl Başkanlığı, 6’ncı olağan il kongresini gerçekleştirdi.
 

Saadet Partisi Batman İl Başkanlığı tarafından 6’ncı olağan il kongresi parti binasında gerçekleştirildi.

Divan heyetinin teşekkülüyle başlayan kongre, faaliyet raporu ve mali raporların okunmasıyla devam etti.

Burada katılımcılara hitap eden Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fethullah Erbaş, Müslüman olarak doğdukları için ne kadar şükretseler az olduğunu söyledi.

Erbaş, “Çünkü Müslüman yarınını düşünüyor ama olmayan düşünmüyor. Savaşların çoğu neden Ortadoğu’da oluyor? Çünkü orada petrol var. Amerika ve Rusya başta olmak üzere tüm küresel devletler petrol için Ortadoğu üzerinden oyun oynayıp, planlar gerçekleştiriyorlar.” dedi.

Saadet Partisi Batman İl Başkanı Mehmet Fırat ise “Dünyada ve Türkiye’de çok büyük gelişmeler oluyor. Bugün Ortadoğu’da kan gövdeyi götürüyor. Muhterem Hocamız Erbakan’ın işaret ettiği tüm tehlikeler bugün adım adım gerçekleşiyor. Kürt, Türk ve Arap kardeşlerimizin canı yanıyor. İnsanlar ittifaktan bahsediyor ama kimse enflasyondan, dış ve iç borçtan bahsetmiyor. Biz seçimlerde seçim tuzakları hazırlarken, Ortadoğu’daki güçler, ülkelerin haritalarını değiştiriyor. Seçimlere 20 ay kaldı ama ittifaktan başka bir şey konuşulmuyor. Biz temel prensiplerimizi oturtmuş bir partiyiz, 45 yılık siyasi mücadelemizde kimseyi aldatmadık, yalan atmadık, milletimize ve ülkemize asla ihanet etmedik.” ifadelerini aktardı.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen seçimde Fırat, tekrar il başkanı seçildi. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu