Güncel

Rusya’dan Flaş Karar Aralarında Türkiye’de Var

​Rusya Başbakanı Dimitriy Medvedev, Türkiye’ile birlikte 18 ülkenin vatandaşları Rusya’nın uzak doğu bölgesine vizesiz seyahat yapabilmesi için imkan sağlayan kararnameyi imzaladı.

Rus hükümeti tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye ile birlikte toplam 18 ülkenin vatandaşları, Rusya’nın uzak doğu bölgesinde yer alan Vladivostok limanından vizesiz giriş yapabilmesi için kararnamenin Medvedev tarafından imzalandığı söylenildi.

Açıklamaya göre, söz konusu ülkelerin vatandaşları artık Rusya’nın uzak doğu bölgesinde öncelikli rejimden faydalanmış olabilecekler, iş adamları ve turistler artık bu bölgede Rusya’nın geleneksel vize prosedürlerinden muaf tutulacaklar.
  
Aralarında Türkiye’nin de olduğu ülkelerin vatandaşları bundan sonra internette oluşturulan site üzerinden gereken bilgileri girerek söz konusu bölgede yer alan Vladivostok limanından vizesiz giriş yapmış olabilecekler.

Türkiye dışında Cezayir, Bahreyn, Brunei, Hindistan, İran, Katar, Çin, Kuzey Kore, Kuveyt, Fas, Meksika, BAE, Umman, Suudi Arabistan, Singapur, Tunus ve Japonya vatandaşları Rusya’nın uzak doğu bölgesine vizesiz giriş yapabilecek diğer ülkeler arasında yer alıyor.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu