Ekonomi

Rus Turistlerin Tercihi Neresi Olacak?

POYD Başkanı Duran, erken rezervasyonda Rusya’tarafından çok ciddi bir talep olduğunu söyleyerek,”Erken rezervasyonda yüzde 50′ olarak Türkiye olması 3 milyon trend olması demektedir.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Hakan Duran,  2017 sene için özellikle Rusya’dan son gelen verilerin çok iyi olduğunu söyledi. 

Rusya’dan yapılan erken rezervasyon 2015’in aynı döneminde erken rezervasyonlara göre iki kat daha çoğaldığını dikkat çeken Duran, şu değerlendirmeyi yaptı:

Şu anda yapılan erken rezervasyonların yüzde 50’si Türkiye olması bizim 2017’de Rusya’dan beklediğimiz 3 milyon trendin yakalanacağının göstergesi. 

Onun için de eğer 2016’da gibi Avrupa, Doğu Avrupa, diğer bölgelerde misafir sayısını korursak, Rusya’da ve BDT ülkelerindeki bu tırmanışla iyi rakamlara ulaşılacağını ümit ediyoruz. Beklentimiz de bu yolda ilerliyor. 2015’i yakalamasak bile rakamsal olarak bayağı yakınlaşacağımıza inanıyoruz.

Rusya’dan çok ciddi bir talep var

Duran, Rusya’dan çok ciddi bir talep var fakat Avrupa’nın henüz o trendi gösteremediğini söyledi.

Güney Akdeniz, İspanya, Portekiz, İtalya, Yunanistan’a çok ciddi rezervasyon akışı olduğunu söyleyen Duran, “Tahmin ediyoruz önümüzdeki birkaç ay, Berlin fuarına kadar biraz daha belli olur. 

Avrupa’da rezervasyonlarla belirli noktalara ulaşırız. Çünkü İspanya, Yunanistan doldu diye haberler geliyor. Doğruysa herkes neticede Antalya’ya, Türkiye’ye geleceklerdir.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu