Güncel

Ruh Hastası Doktor Kadınların Gizlice Resimlerini Çekerken Yakalandı

Bir doktor tarafından meme muayenesi sırasında çekilen çok sayıda görüntü arkadaşlık sitesinde paylaşıldı. Gözaltına alınan doktor, serbest bırakıldı.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’ndaki bir doktorun muayene sırasında gizlice çektiği çok sayıda kadına ait görüntüler yabancı bir sosyal paylaşım sitesinde paylaşıldı. 
Kendisine ulaşan ihbar sonrası araştırma yapan DHA muhabiri, sitede meme muayenesi olurken çekilen çok sayıda kadının doktor tarafından üzerindeki ya da masa üstündeki gizlice çekilen görüntü ve fotoğraflarının yakın zamanda isimleriyle paylaşıldığını gördü.

Yabancı rumuz kullanan kişi tarafından yapılan paylaşımlarda görüntüleri çeken doktorun da karelere yansıması, görüntülerin üçüncü bir kişi tarafından ele geçirildiği ihtimalini de akıllara getiriyor.

 

Farkeden Bayan Hasta Şikayetçi Oldu

Geçtiğimiz cuma günü görüntüsü paylaşılan ve daha sonra silinen kadın durumu öğrenince Yeşilyurt’ta bulunan Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğü’ne giderek doktor E.B.Ç’den şikayetçi oldu. Emniyette yaklaşık iki saat ifade veren kadının şikayeti sonrası Narlıdere’de oturan evli doktor E.B.Ç gözaltına alındı. E.B.Ç. emniyetteki işlemlerinin ardından öğle saatlerinde adliyeye sevkedildi.


 

Ruh Hastası Doktor İçin Alınan Karar 

Şüpheli, yaklaşık 4 saat boyunca savcılıkta ifade verdi. İfade verme işleminin ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen şüpheli, 21.20 sıralarında adli kontrol uygulamasıyla serbest kaldı. Şüpheli E. B. Ç tutuksuz yargılanacak.
 

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Konu İle İlgili Açıklaması 

Bu arada konuyla ilgili hastaneden yapılan açıklamada, “Hastanemiz bünyesinde oluştuğunu  tespit ettiğimiz siber suçlar kapsamında kişisel verilerin saklanması ve paylaşılması konusunda suç işlediği şüphesi oluşan personelimiz açığa alınmış, hakkında idari ve yasal soruşturma başlatılmıştır” denildi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı