Güncel

REİNA Canavarın Kayıp Olan Çocuğun Sırrı Sonunda Çözüldü

Tutuklanan Reina canavarın eşi Zarina Nurullayeva, yapılan sorgusunda polise “Oğlum kaçırıldı, İran’a götürdüler bulmama yardımcı olun.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yılbaşı gecesi 39 şahısın yaşamını yitirdiği kaybetitği Reina saldırısına ait yapılan soruşturma kapsamında saldırgan Abdulkadir Masharipov’un eşinin de aralarında olduğu 11 şahıs çıkarıldıkları nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı. 

Saldırgan Masharipov’un eşi sorgu esnasında her şeyi anlattı. Zarina Nurullayeva, hakimlik sorgusunda eşinin yaptığı saldırı sonrasında gözaltına alındığına dahir haberi olduğunu açıkladı.

DEAŞ’A BİAT ETMİŞ

Türkiye’ye gelmeden evvel Pakistan’da oldukları esna da eşinin DEAŞ’a biat ettiğini öğrendiğini söyleyen Nurullayeva, “Ona ‘DEAŞ burada yoktur. Sen kime biat verdin?’ diye sordum. ‘Burada temsilcisi var. Ona biat verdim’ dedi. Fakat DEAŞ’a katılmak üzere Suriye’ye gitmemiz gerektiğini söyledi. Ben Türkiye’de kalmak için karar almıştım. Ben eşime kendisiyle Suriye’ye gitmek istemediğimi söyledim. İran’dan Türkiye’ye kaçak yollardan geldiklerini söyleyen Nurullayeva, “Ben Türkiye’ye geleli bir sene oldu. 

20 gün aynı evde kaldığımız şahısların DEAŞ örgütü üyesi olduklarına ait hiç bir bilgim yok. Kocam olaydan 3 gün evvel evden çıktı ve bu olaylar meydana geldi. Ne yaptığına dahir hiç bir şey bilmiyorum.

OĞLUMU BULUN

Saldırganın kayıp oğlu ile ilgili de bilgi veren Zarina Nurullayeva, “Biz gözaltına alınmadan evvel iki şahıs gelip çocuğun üstünü giydirmemi ve İran’a götüreceklerini söyledi. Ve bundan eşimin haberi olduğunu söylediler. Benim oğlumu bulmama yardımcı olmanızı istiyorum. Benim bu işlerle hiçbir ilgim alakam yoktur. Kocam da beni bırakıp gitti, iki çocukla ortada bir başımıza kalıverdik.

SALDIRIDA ÖLDÜĞÜ SANILIYOR

Zarina Nurullayeva’nın ifadesi, Reina canavarı öldü diye söyledi:

Kocam olaydan 3 gün evvel çıktı ve bu olaylar meydana geldi. Katliamın ertesi günü eşimin 2 arkadaşı eve geldi. Bana kocamın yasını tutmamı istediler, ‘Ne oldu nereye gitti neden şehit oldu’ dedim. O da bana ‘Eşin büyük işler yaptı. Fakat daha sonra gelerek ‘Yas tutmana gerek yok kocan ölmemiş. Polisler bizi almaya gelene kadar hiç bir şeyden haberim yoktu. 

Bizi gözaltına almaya geldiklerinde polise sorup öğrendim eşimin Reina saldırısını yaptığını.

KIZI ANNESİYLE BİRLİKTE KALACAK

Nurullayeva’nın 2 yaşında olan kızı ise cezaevinde annesiyle birlikte kalacak. Reina’ya terör saldırısı soruşturmasında daha evvel tutuklanan 1’i bayan olmak üzere 15 şahısla birlikte tutuklanan şüpheli sayısı 26 oldu. Olayla ilgili Masharipov’un sorgusu emniyette devam ediyor.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu