Spor

PyeongChang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları Başlıyor

Güney Kore’nin PyeongChang kentinde 9-25 Şubat 2018 tarihlerinde düzenlenecek 2018 Kış Olimpiyat Oyunları yarın Türkiye saatiyle 14:00’te gerçekleştirilecek Açılış Töreni’yle başlıyor. 95 ülkeden 2900 sporcunun katılacağı PyeongChang 2018’de Türkiye 4 spor dalında 8 sporcumuz tarafından temsil edilecek.

PyeongChang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları için geri sayımda sona gelindi. Yarın düzenlenecek Açılış Töreni ile başlayacak Oyunlarda, 7 dalda 15 spor dalında düzenlenecek yarışmalar ile tüm dünyada bir spor şöleni yaşanacak. Alp Disiplininde 2, Kayaklı Koşuda 3, Artistik Buz Pateninde 2 ve Kayakla Atlamada 1 olmak üzere toplam 8 sporcumuz ile katıldığımız Oyunlarda, ülkemiz Kayakla Atlama spor dalında Olimpiyat tarihimizde ilk kez temsil edilecek.
PyeongChang 2018’de ülkemizi Kayaklı Koşuda Hamza Dursun, Ömer Ayçiçek ve Ayşenur Duman, Alp Disiplininde Serdar Deniz ve Özlem Çarıkçıoğlu, Kayakla Atlamada Fatih Arda İpçioğlu ve Artistik Buz Pateninde Buz Dansı çiftimiz Alper Uçar ve Alisa Agafonova tarafından temsil edecek.
PyeongChang 2018 ile ilgili açıklamada bulunan Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Asbaşkanı Prof. Dr. Uğur Erdener: “PyeongChang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları’nda dünyanın dört bir yanından binlerce sporcu Olimpik değerler ışığında mücadele edecek. Milli sporcularımıza hayallerini gerçekleştirecekleri Oyunlarda başarılar diliyorum” dedi.

Olimpiyat Oyunlarının önde gelen destekçilerinden ve ülkemizde TMOK ile iş birliğiyle yürüttüğü Olimpik Anneler Projesi ile Kayaklı Koşu sporcumuz Hamza Dursun’u destekleyen P&G Türkiye adına açıklamada bulunan P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, “2010 yılından bu yana Olimpiyat Oyunlarını destekleyen bir şirket olarak PyeongChang 2018’de milli sporcumuz Hamza Dursun ile kendisine en güçlü manevi desteği verecek annesi Asiye Dursun’un yanında olacağız. Ülkemizi gururla temsil edecek tüm sporcularımıza başarılar…” dedi.Güney Kore’nin PyeongChang kentinde 9-25 Şubat 2018 tarihlerinde düzenlenecek 2018 Kış Olimpiyat Oyunları yarın Türkiye saatiyle 14:00’te gerçekleştirilecek Açılış Töreni’yle başlıyor. 95 ülkeden 2900 sporcunun katılacağı PyeongChang 2018’de Türkiye 4 spor dalında 8 sporcumuz tarafından temsil edilecek.

Editör: Mehmet YAKAN

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı