Güncel

Provokatörlere Aman Yok Toplam 165 Kişi Gözaltına Alındı

İstanbul’da 1 Mayıs kutlamalarında 165 şahıs gözaltına alındı. Kent genelinde 85 molotofkokteyli, 25 atımlık 3 havai fişek, atıma hazır boya dolu 95 şişe, maske ve flamalar ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğün tarafından yapılan açıklamaya göre, kent genelinde terör örgütleri adına yapılacak korsan gösteri ve şiddet eylemlerinin önlenmesine yönelik dün ve bugün Şişli, Beyoğlu ve Beşiktaş’ta yapılan çalışmalarda 85 molotofkokteyli, 25 atımlık 3 havai fişek, atıma hazır boya dolu 95 şişe, maske ve flamalar ele geçirildi. 

Şişli, Beyoğlu, Beşiktaş, Sultangazi, Kağıthane ve Bakırköy’de kutlamalar kapsamında emniyet tedbirleri çerçevesinde izinsiz yürüyüş yapmaktan 139, pankart açmaktan 17, yol kapama amaçlı zincir taşıyan 3, taşkınlık çıkartan 3, havai fişek ve flama taşıyan 3 şahıs olmak üzere toplamda 165 şahıs gözaltına alındı. 

Bu sırada, toplanacak grupların arasına karışarak taşlı-sopalı korsan gösteri eylemleri başlatıp grupları bu yönde terör örgütleri adına yönlendirecekleri değerlendirilen şahısların yakalanmasına yönelik Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince Beyoğlu, Zeytinburnu, Esenler ve Maltepe’de yapılan 3 farklı operasyonda 18 şahıs gözaltına alındı. 

Açıklamada, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle alınan emniyet tedbirleri boyunca anlayışlı tavrından dolayı tüm İstanbul halkına teşekkür ederiz.

30 BİNDEN FAZLA POLİS GÖREV YAPTI

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla kent genelinde, toplam 30 bin 101 polis görev yaptı. Kentte 3 polis helikopteri çalışmalara havadan destek verirken, çeşitli noktalara 120 TOMA konuşlandırıldı. Emniyet güçleri, Beşiktaş, Talimhane ve Mecidiyeköy’den Taksim’e yürümek isteyen gruplara gün boyunca müdahale yaptı.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu