Güncel

PKK’ya Nusaybin’de Ağır Darbe, Karayılanın Koruması Öldürüldü

Mardin’in Nusaybin ilçesinde öldürülen üst düzey 2 PKK’liden birinin Murat Karayılan’ın yakın korumalığını yaptığı belirtildi.

Mardin’in Nusaybin ilçesi Koruköy Mahallesi’nde dün çıkan çatışmada 2 PKK’li öldürülmüştü. Öldürülen PKK’lilerin batı illerinde düzenlenen saldırıları organize ettikleri belirlenirken, Behzat kod adlı PKK’linin de Murat Karayılan’ın yakın korumalığını yaptığı öğrenildi.

11 Şubat’ta Nusaybin ilçesinin Büyükkardeş, Küçükkardeş, Akarsu, Yavruköy, İlkadım ve Kuruköy, Ömerli’nin Sulakdere ve Aytepe ile Artuklu’nun Yardere ve Ahmetli mahallelerinde PKK’ye yönelik başlatılan operasyonlar sürüyor.

Polis ve jandarmanın yürüttüğü operasyonda, Nusaybin ilçesine bağlı Kuruköy’de tespit edilen 2 PKK’li öldürüldü. Öldürülen üst düzey PKK’lilerin batı illerinde düzenlenen saldırıları organize ettiği belirtildi.

Behzat ve yardımcısı Rojhat kod adlı PKK’lilerin batı illerinde asker ve polis noktalarında saldırı için keşif yaptığı belirlenirken Behzat kod adlı PKK’linin Murat Karayılan’ın yakın korumalığını yaptığı öğrenildi.

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu