Gap

Pkk Şehir Yapılanmasına Büyük Darbe

Pkk terör örgütünün şehir yapılanması olarak bilinen DHKP-C ve MLKP terör örgütlerine yönelik Gazientep’te operasyon yapıldı, 8 Hain gözaltına alındı

Gaziantep Valiliği, DHKP-C ile MLKP adına kent merkezi ve ilçelerde faaliyetlerde bulunan kişilere yönelik düzenlenen operasyonda aralarında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 9 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Açıklamada, “İl Emniyet Müdürlüğümüz ekiplerince DHKP/C – MLKP terör örgütü adına il merkezi ve ilçelerimizde eylem ve faaliyetlerde bulunan şahıslara yönelik insansız hava aracı destekli bir operasyon gerçekleştirilmiştir.”denildi.

Yapılan operasyonda, KHK ile kapatılan Düztepe Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğinin (DEK-DER) yöneticisi bir kişi ile aralarında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu toplam 9 kişinin yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

Operasyon kapsamında yapılan aramalarda da şüphelilerle birlikte örgütsel doküman, kitap, dergi yayın ile çok sayıda dijital materyale el konulduğu ve gözaltına alınan şüphelilerin sağlık kontrolünden sonra sorgulanmak üzere emniyete götürüldüğü bildirildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu