Gap

PKK İçin Haraç Topluyorlardı

Batman merkezli 5 ilde yapılan eş zamanlı operasyonda PKK adına haraç toplama şüphesiyle 12 kişi gözaltına alındı.

Batman Valiliği tarafından yapılan açıklamada, PKK adına haraç topladıkları iddiasıyla Batman merkezli 5 ilde 15 ayrı adrese baskın düzenlendiği belirtildi.

Batman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gerçekleştirilen baskınlarda 12 kişi gözaltına alınırken, 2 kişinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Açıklamada, “20 Aralık 2016 tarihinde ‘Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak amacıyla terörizmin finansmanına yönelik’ sözde vergilendirme adı altında baskı yaparak örgüt adına para topladıkları tespit edilen PKK/KCK bölücü terör örgütü mensupları ile irtibatlı olan şahısların yakalanmasına yönelik Batman merkezli toplam 5 ilde (Mardin, Şırnak, Van, Ağrı) 14 şahsa yönelik 15 ayrı adreste eş zamanlı yapılan operasyon neticesinde 12 şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, 2 şahsın yakalanması çalışmalarına devam edilmektedir.” denildi.

Açıklamada, aramalarda çok sayıda cep telefonu, sim kart, bir adet bilgisayar, bir adet ruhsatsız av tüfeği, 25 adet av tüfeği fişeği, 4 adet fotoğraf, 2 adet tablet ve örgütsel doküman ele geçirildiği bildirildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu