Kültür

Peygamber Sevdalıları Platformu Türkiye Geneli Siyer Sınavı

Peygamber sevdalıları platformu Türkiye geneli siyer sınavı düzenledi, Sınava Türkiye genelinde mutlu eden sayıda katılım oldu, Siyer sınavına hangi ilden kimler katıldı ?

Ağrı’da Siyer Sınavı’na yoğun katılım

Peygamber Sevdalıları Platformunun düzenlediği “O’nu Oku O’nu Yaşa” sloganıyla Siyer Sınavı’na, bugün Ağrı’da yaklaşık 5 bin kişi katıldı, Geçen yıla oranla yoğun katılımın olduğu sınava giren yarışmacılar, sabahın erken saatlerinde sınava girecekleri okullarda hazır bulundular.

Sınav için okula gelen yarışmacılar, okul girişinde platform yetkilileri tarafından okul bahçesine asılan “Siyer Sınavına Hoş Geldiniz Başarılar Dileriz” pankart ile karşılandılar, Sınava giren çocuk, erkek, bayan, genç, yaşlı ve engellilerden oluşan 5 bin yarışmacı ter döktü. Sınava giren çocukların velileri ise yağışlı havadan dolayı çocuklarını sınavın yapıldığı okulun koridorlarında beklediler.

Ağrı'da Siyer Sınavı'na yoğun katılım

Sınava katılan çocuk, erkek ve kadın katılımcılar içinde ayrı ayrı salonlar hazırlanırken, yedekte bulunan okulların da yarışmacılar için açıldığı belirtildi. Yarışmacılar, sınava girecekleri kategorilerdeki sınıflarda ter döktü.

Bitlis'te binlerce kişi Siyer Sınavı'na katıldı

Bitlis’te binlerce kişi Siyer Sınavı’na katıldı
Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği Siyer Sınavı’na Bitlis’te binlerce kişi katıldı.

Adana'da Siyer Sınavı heyecanı

Adana’da Siyer Sınavı heyecanı
Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği Umre Ödüllü Siyer Sınavı’na Adana’da binlerce kişi katıldı.

Karlıova'da Siyer Sınavı'na yoğun katılım

Karlıova’da Siyer Sınavı’na yoğun katılım
Bingöl’ün Karlıova ilçesinde yoğun katılımla gerçekleşen Siyer Sınavı’na bin 350 kişi katıldı

Mardin’de 14 bin kişi Siyer Sınavı'na katıldı

Mardin’de 14 bin kişi Siyer Sınavı’na katıldı
​Peygamber Sevdalıları Platformunun düzenlediği Siyer Sınavı, Mardin’de 14 bin kişinin katılımıyla yapıldı.

İdil’de Siyer Sınavı gerçekleştirildi
​Türkiye genelinde “Onu Oku, Onu Yaşa” temasıyla gerçekleştirilen umre ödüllü Siyer Sınavı Şırnak’ın İdil ilçesi ve köylerinde de yapıldı.

Batman’da Siyer Sınavı heyecanı yaşandı

Batman’da Siyer Sınavı heyecanı yaşandı
Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenen Umre Ödüllü Siyer Sınavı, Batman’da büyük bir heyecanla gerçekleşti. 

Çat’ta Siyer Sınavı yoğun ilgi

Çat’ta Siyer Sınavı yoğun ilgi
​Türkiye genelinde Peygamber Sevdalıları Platformu tarafında düzenlenen Siyer Sınavı bu yıl Erzurum’un Çat ilçesinde de düzenlendi.
Çat ilçesinde ilki düzenlenen Siyer Sınavına ilçe merkezi ve köylerden katılım oldu. “Onu Oku, Onu Yaşa” temalı düzenlenen Siyer Sınavı’na bu yıl ilk olması rağmen Çat ilçesinde yoğun katılım oldu.

Editör: Ramazan CENGİZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu