Güncel

Peygamber Sevdalıları Derneği Gaziantep’de Yapacağı Mevlit Etkinliğinin Tarihi Belirlendi

Gaziantep mevlit etkinliği 15 Nisan’da yapılacak Peygamber Sevdalıları Platformu yaptığı basın açıklamasıyla, Gaziantep mevlit etkinliğini 15 Nisan’da yapacağını duyurdu.

Peygamber Sevdalıları Platformu, platforma üye derneklerin başkanlarıyla yaptığı toplantı sonucunda, Gaziantep mevlit etkinliğini “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” temasıyla 15 Nisan Pazar günü saat 13.30’da Yeni Miting Alanı’nda yapacağını duyurdu.

Basın açıklamasını okuyan Peygamber Sevdalıları Platformu Gaziantep İl Koordinatörü Mustafa Kaya, Gaziantep’te düzenlenecek mevlid etkinliği hazırlıklarına başladıklarını, büyük bir heyecanla 15 Nisan Pazar gününü beklediklerini belirtti.

Platforma üye dernekler ile etkinlik için hazırlıklara başlamış olduklarını belirten Kaya, bu yıl her eve Özkan Yaman’ın yazdığı “Peygamber’den Dersler 63 Hadis-i Şerif” adlı eseri hediye edeceklerini ve önümüzdeki haftadan itibaren söz konusu eseri evlere, esnaflara dağıtarak tüm Gaziantep halkını bu etkinliğe davet edeceklerini söyledi.

Kaya, “Peygamber Sevdalıları Platformu Gaziantep İl Koordinatörlüğü olarak, platformumuza üye olan dernek başkanlarıyla yapmış olduğumuz toplantı neticesinde 15 Nisan Pazar günü saat 13:30’da ‘Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama’ temasıyla Çakmak Mahallesi’ndeki yeni miting alanında bu etkinliğimizi düzenleme kararını almış bulunmaktayız.” dedi.

Bugünden itibaren etkinlik için çalışmalarının startını verdiklerini belirten Kaya, “Pazartesi gününden itibaren gazi şehrimizin tüm meydanlarına, esnafların camlarına, tüm sokaklarına bez brandalarımızı, reklam afişlerimizi ve el ilanlarımızı inşallah dağıtmaya başlayacağız. Nisan ayı boyunca da başlatmış olduğumuz  ‘Her Güne Binler Salâvat’ sloganıyla halkımızla beraber Peygamber Efendimize selat ve selam getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bu tür etkinlikleri düzenlemelerindeki en büyük amaçlarının insanların içinde bulunmuş oldukları bu durumdan ancak Hazreti Muhammed’i anma, anlama ve sünnetini yaşama ile kurtulacaklarına, O’nu örnek almakla yeniden hayat bulacağına inandıklarını belirtti.

Kaya, ‘Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama’ etkinliği dolayısıyla “Her Eve Kitap” seferberliği başlattıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Yine platform olarak bu inancımız doğrultusunda halkımıza Peygamberimizi anlatacak, anımsatacak ve Peygamberimizden bir hatıra niteliğinde platformumuzun bir hediyesi olarak etkinlik öncesi de her eve Özkan Yaman’ın kaleme aldığı ‘Peygamber’den (sav) Dersler (63 Hadis-i Şerif)’ adlı kitabımızı da inşallah hediye edeceğiz. Gazi şehrimize bu kitabımızdan 100 bin adet dağıtacağız. Bu kitaplarımızı da ev ev, kapı kapı gezip inşallah halkımıza hediye edeceğiz. Yine bu çalışmalarımız doğrultusunda gazi şehrimizde cuma namazının akabinde el ilanlarımızı dağıtacağız, camilerde el ilanı dağıttıktan sonra yine üyelerimiz kapı kapı gezerek halkımızı bu etkinliğimize davet edecektir. Yine bu çalışmalarımız doğrultusunda gazi şehrimizdeki yerel televizyon, radyo ve gazeteleri de ziyaret ederek basın yayın üzerinden halkımızı inşallah etkinliğimize davet edeceğiz.”

Gaziantep halkının etkinliğe rahat gelebilmeleri için şehrin farklı 20 noktasında duraklar belirleyerek bu duraklarda ücretsiz servisler aracılığıyla halkın meydana gelmesine yardımcı olmaya çalışacaklarını da bildiren Kaya, “Etkinliğimiz Mehmet Akif Endüstri Meslek Lisesi yanındaki Çıksorut Camii karşısındaki Yeni Miting alanında yapılacaktır. Her yıl geleneksel olarak düzenlemiş olduğumuz etkinliklerimize bu yıl da halkımızın geçen senelere oranla daha büyük bir aşkla, heyecanla ve daha fazla bir katılım ile katılımlarını bekliyoruz. Tüm Peygamber sevdalısı halkımızı etkinliğimize davet ediyoruz. İnşallah Peygamber sevdalısı ve aşığı halkımız orada Peygamber Efendimize olan sevdasını, aşkını ve muhabbetini haykıracaktır.” diye konuştu. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı