Gap

Peygamber Aşkı Felç Dinlemedi

Şanlıurfa’da Peygamber Sevdalıları Platformunun düzenlediği “Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)” temalı Kutlu Doğum programına katılan bütün vucudu felçli bir vatandaş alanda ilgi odağı oldu.

Şanlıurfa’da Peygamber Sevdalıları Platformunun düzenlediği  “Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)” temalı Kutlu Doğum programına katılan bütün vucudu felçli bir vatandaş alanda ilgi odağı oldu.

Peygamber Sevdalılar Platformu Şanlıurfa Koordinatörlüğü tarafından “Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)” temasıyla düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine yüzüstü uzanarak bindiği engelli aracıyla katılan bir vatandaş, görenlerin ilgi odağı oldu.

Paşabağı Miting Alanında düzenlenen etkinlik alanına çok uzak bir mesafeden uzanarak bindiği engelli aracıyla gelen vücudunun yüzde 90’ı felç olan Cemal Buzlucam, etkinlik başlamadan saatler önce gelip yerini aldı.

Geçirmiş olduğu bir havale sonucu vücudunun yüzde doksanı felçli olan Buzlucam, etkinliğin olacağını kentin birçok noktasında gezen anons aracıyla öğrendiğini bu vesileyle bugün Eyyüp Peygamber Mahallesi’nden etkinlik alanına kadar geldiğini ifade etti.

Beraberinde herhangi bir kimsenin olmadığını yüzüstü uzanarak bindiği aracıyla, Kutlu Doğum etkinliğine katılmak için geldiğini söyleyen Buzlucam, sık sık tekbirler, salavatlar getirerek alanın en önüne geçti.

Engelli olduğu için fazla konuşamayan Buzlucam, “Peygamberimizin Kutlu Doğumunu kutlamak için engelli arabamla geldim. Eyyüp Peygamber Mahallesinden buraya kadar geldim.” dedi.

Etkinliğin sonuna kadar yerinden ayrılmayan Buzlucam, etkinliğe katılanlar tarafından büyük ilgi gördü.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu