Güncel

Paris’te Silahlı Saldırı Meydana Geldi Ölenler Var

Fransa’nın başkenti Paris’te silahlı saldırı yapıldı. Saldırıda 2 polis yaşamını yitirdi. Polisle çatışmaya giren saldırgan ise tesirsiz hale getirildi. Fransa’da Şanzelize Caddesi yakınlarında silahlı çatışma yaşandı. Şanzelize Caddesi trafiğe kapandı.

Polis yetkilileri iki saldırgandan birini tesirsiz hale getirildiğini söyledi. Polis, caddeden uzak durulması yönünde çağrı yaparken, kaçan diğer saldırganın yakalanması için operasyon devam ediyor. Paris Polis Sözcüsü Johanna Primevert yapmış olduğu açıklamada saldırganların Franklink Roosevelt metro istasyonunun yakınında olan ve bölgeyi koruyan polislere saldırdığını belirtti.

İKİNCİ SİLAH SESİ DUYULDU

Şanzelize Caddesinin yakınlarında ikinci bir silah sesi duyulduğu bilgisi geldi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Paris’te saldırı ile ilgili Fransa Terörle Mücadele Bürosu soruşturma başlattı. Fransa Devlet Başkanı Hollande saldırıdan sonra üst düzey yetkilileri olağanüstü toplantıya çağırdı.

TERÖRLE BAĞLANTILI

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, saldırıdan sonra olağanüstü toplantı kararı aldı. Hollande, Paris’in Champs Elysees Caddesinde yapılan saldırıya ait, “Olayla ilgili ilk bilgiler bir terörist olduğu söyleniyor.

Güvenliğimiz tehlikede” diyen Hollande, güvenlik görevlilerinin görevlerini yapmaları için herkesin elinden gelen desteği vermesini söyledi. Hollande, herkesin korunmasını sağlamak için bütün önlemlerin alınacağını bildirdi.

SALDIRIYI DEAŞ ÜSTLENDİ

Fransa’da saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Fransa’nın başkenti Paris’te ünlü Champs Elysees Bulvarında polise karşı yapılan silahlı saldırıyı DEAŞ militanı Fransız vatandaşı Abu Yussuf Al-Baljiki’nin yaptığı söylendi.

BÖLGEDEKİ TÜM METRO İSTASYONLARI KAPATILDI

Öte taraf bölgede bütün metro istasyonları kapatıldı.

SALDIRGANIN EVİ ARANIYOR

Paris polisi, ölen saldırganın Paris’in doğusunda olan evini arıyor. Ölen saldırganın güvenlik güçleri tarafından zaten takip edilen bir isim olduğu söyleniyor.

GÖRGÜ TANIĞI ARAÇTAN İNEN SALDIRGAN POLİSE ATEŞ AÇTI

Bir görgü tanığı verdiği ifadeye göre “Kırmızı ışıkta duran araçtan inen bir saldırgan elindeki kalaşnikof tüfekle polise ateş açmaya başladı.

TURİSTLERE OTELLERİNE GERİ DÖNMESİ ÇAĞRISI YAPILDI

Arc de Triomphe ve Tuileries Gardens arasında bölge güvenlik araçlarınca kapatıldı. Turistlerin otellerine geri dönmesi çağrısı yapılıyor.

TRUMP’TAN KINAMA MESAJI

ABD Başkanı Donald Trump, İtalya Başbakanı Paolo Gentiloni ile yaptığı görüşmeden sonra yaptığı ortak basın toplantısında, Paris’in Şanzelize Caddesinde meydana gelen saldırıyı kınayarak, “Fransa ve halkına başsağlığı diliyorum. Bu korkunç bir şey. Başka bir terör saldırısına benziyor. Güçlü ve tedbirli olmalıyız.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu