Güncel

Özyavuz,Harran Yıllardır Yanlış Yönetiliyor

Cumhur İttifakı Adayı Mahmut Özyavuz, “Harran’da yıllardır yapılan yanlış yönetimlerin ceremesini çekiyoruz.” Diyerek açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin konuştuğu aday Mahmut Özyavuz, seçim çalışmalarına tam gaz devam ediyor. 

Harranlı vatandaşlar ile bir araya gelip sürekli istişarelerde bulunan Özyavuz, Harran’ın büyük,  küçük demeden bütün sorunlarını dinleyerek çözümler üretme konusunda adımlar atarken, daha önce yapılması gereken hizmetlerin yapılmamasından dolayı vatandaşların sıkıntı çektiğini dile getirdi.

Cumhur İttfaki adayı Özyavuz, açıklamasında şunları ifade etti;

“Harran’da yıllardır yapılan yanlış yönetimlerin ceremesini çekiyoruz. Görevlerinden birisi yol yapmak ve köy içlerini stabilize etmek olan yönetimler, görevlerini yapmayıp seçime bir ay kala yollara toprak, kum dökmeye başlayınca, millet de mecburen seçim ayında tek istekleri kum oluyor.

Oysa bu insanların yolları yapılmış olsa köy içleri stabilize edilmiş olsa kumla ne işleri olurdu.
Kum yerine şehir projesi isterlerdi, çocuk parkı isterlerdi, çevre düzenlemesi isterlerdi, şehir ve köyleri için daha başka hizmetler isterlerdi.
Bu milleti kuma mahkum edenleri millet muhalefete mahkum edecektir.”

 

Özyavuz’a Destek Çığ Gibi Büyüyor

Cumhur İttifakı adayı Mahmut Özyavuz, seçim çalışmaları kapsamında Yardımlı Mahallesini ziyaret etti. Sadece Harran değil bütün Urfalıların desteğini alan Özyavuz’a Yardımlı’dan da tam destek geldi.

Cumhur ittifakı Harran’da  giderek güç toplamaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanlıurfa’ya gelişinden sonra Cumhur ittifakı, Harran’da daha fazla teveccüh görmeye başladı. 

 

Her Yerde Sevgi Gösterileri İle Karşılaşıyoruz

Seçim çalışmaları kapsamında köyleri ziyaretleri Mahmut Özyavuz, “Her yerde sevgi gösterileriyle karşılaşıyoruz” ifadelerini kullanırken, Harranlıların da, Mahmut Özyavuz ve Cumhur ittifakını desteklediklerini her defasında dile getiriyorlar.

 

Özyavuz’a Yardımlı’dan Destek Geldi

Mahmut Özyavuz, son olarak Yardımlı Mahallesini ziyaret ederek burada yaşayan vatandaşların da desteğini aldı. Özyavuz, ziyaret sonrası şu açıklamada bulundu;
“Yardımlı mahallesinden Hüseyin El Salih’in torunları Sn. Mehmet Salih İLÇİ ve akrabalarından cumhur ittifakına tam destek. Destekleri için kendilerine teşekkür ederim.”

 

Mehmet Özyavuz, Harran’ı Kendi Çıkarına Oynatıyor

Harran ilçesi yine karanlığa, zaman tünelinde kalmaya devam mı edecek. 
Beş yıldır belediye başkanlığı sürecinde iktidar partisinden başkan olmasına rağmen ilçesine hiç bir katkı sağlayamayan Mehmet Özyavuz, şimdi de tenis topu gibi bir Demokrat Parti bayrağını çekiyor. ardından indiği AK Parti treninin arkasından koşuyor. 
Tutarsız açıklamaları ile gündemi fuzuli meşgul eden Mehmet Özyavuz, Harran belediye başkanlığını kendisine baki görüyor ki, kendisine güvenenlerin de bir o yana bir bu yana çekerek akılları ve aklını bulandırıyor. 

Rivayete göre divan edebiyatı şairleri Bağdatlı fuzuli ve Ruh-i  çarşıda dolaşırken, başı boş derisi uyuz olmuş  bir kopek görürler; Ruh-i hemen hiciv eder, Üstad bu uyuz kelp ne gezer böyle fuzulî fuzuli der…
Üstad Fuzuli tebessüm eder ve güler Harran’a kadar yolu var oraya kadar gider, orada iyi hekimler var ya tedavi edereler kurtulur, yada vururlar sırtına çıkar ruh-i  der.
 

Bakalım Bu Seçimde Harranlılar Tedavi Mi Edecek Yoksa Sırtına Mı Vuracak

Ayrıca başka bir partiden olup da halka yalan söyleyerek “Ben AK Parti’ye geçeceğim” deyip oy toplamak ne kadar ahlaki ve vicdanidir.  Bugün de Demokrat Partinin genel başkanını Harran da karşılayacak olan Özyavuz,  Demokrat Parti genel başkanın gözlerin içine bakarken hiç sıkılmayacak mı? Hiç utanmayacak mı?  Demokrat Partiden aday olup sonra geçemeyeceği halde, ben AK Parti’ye geçeceğim demek onları kandırmak demektir.

,Mehmet Özyavuz Harran’ı Daha Da Dibe Çekecektir

 Harranlılar, mevcut iktidardan yararlanacaklardır. Zaten iki dönemdir Harran köy gibi yönetilmekte. Bu gidişle Mehmet Özyavuz Harran’ı da daha da dibe çekecektir. Harranlıların buna çok dikkat etmesi gerekmektedir. Ülkede böyle bir beka sorunu varken ufak hesaplarla cumhurbaşkanımızı hançerlemek vatana ihanettir. Zaten geçen gün Urfa’ya gelen tarım bakanı daha tüm ilçelerden rekor oy beklediklerini söylemektedir bu nedenle Sayın cumhurbaşkanımızı desteklemek hepimizin boynunun borcudur.

Şanlıurfa MHP Milletvekili İbrahim Özyavuz, Harran’da Cumhur ittifakı adayı olan Mahmut Özyavuz’un seçim bürosunda vatadaşlarla bir araya geldi. Özyavuz’un konuşmalarında en çok dikkat çeken konuşma ise, Harran mevcut Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz’un aday gösterilmemesi ve bunun nedenleri oldu.

Şanlıurfa MHP Milletvekili İbrahim Özyavuz, Harran belediye Başkan seçimlerine Cumhur İttfakından girin Mahmut Özyavuz’un seçim bürosundaydı. Milletvekili Özyavuz, seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla sohbet etti.

 

Özyavuz, Senin Bu Saatten Sonra Belediye Başkanı Olacağın Yok

Milletvekili Özyavuz’un konuşmalarında dikkat çeken konulardan bir tanesi ise Harran’ın mevcut Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz oldu. İbrahim Özyavuz Cumhur Misafirhanesinde yaptığı konuşmalarda mevcut Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz’u kastederek şunları ifade etti;

“Seni aday göstermediler, millet seni istemedi diye listeye giremedin. Senin zaten bu saatten sonra da belediye başkanı olacağın yok. Bu saatten sonra Ak Parti’de yer alamazsın. Bunu ben değil Sayın Cumhurbaşkanımız söyledi.” İfadelerini kullandı.
 

Özyavuz, Erdoğan’ın Bu Trenden İnen Bir Daha Binemez Sözlerini Açıkladı

Milletvekili Özyavuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanlıurfa mitinginde bahsettiği “Bu trenden inen bir daha binemez” laflarına da yorumda bulundu. Özyavuz tren olayını şu şekilde açıkladı;

“Trenden inip binen adamın olayı farklı. O zaman Türkiye bir FETÖ darbesine uğramamıştı. Türkiye o zaman içeriden ve dışarıdan bu kadar ekonomik saldırıya uğramamıştı. Türkiye bugünkü ortamın içinde değildi ve o adam Ak Parti’den istifa ederek bağımsız aday olarak kazandı. 3 sene uğraştı didindi, sonra dediler ki gel. Sonra geldi ve şu anda Ak Parti’de milletvekili. Sayın Cumhurbaşkanımız Urfa mitinginde dedi ki; ‘Bugün ülkenin içinde bulunduğu bu sıkıntılarda, bu zorlu günlerde istifa edenler bir daha bu trene binemezler’. Cumhurbaşkanımızın bu sözleri ile beraber Harran Belediye Başkanı ne yaptı? Dedi ki; ’Sen beni aday göstermiyorsan ben karşına dikileceğim ve gidip kör topal bir ata bineceğim.’ Ve gidip kör ve topal bir ata bindi. Çünkü o atın semeri de kalmamış, o at ortalığa bırakılmış ve şer gruplarının eline geçmiş. Sen böyle bir ata binerek yarış kazanacağını zannediyorsun.” İfadelerini kullandı.

 

Özyavuz, Esnaf Bize Gelmek Zorunda Kalmayacak

Harran MHP Belediye Başkan Adayı Mahmut Özyavuz, ziyaret sonra yaptığı açıklamada; “ Esnafın bir sorunu olduğunda kendisi bize gelmek zorunda kalmayacak, biz yanına gidip sorununu yerinde göreceğiz.” İfadelerini kullandı.
 
 
Özyavuz’un ziyareti sonrası yapılan görüşmelerde olumlu yanıtlar alan haber ekibimize açıklama yapan esnaflar, “Özyavuz gibi bir adamın Harran’a en yakışan belediye başkanı olacağına eminiz. Bizler esnaf olarak kendisine desteklerimizi ilettik. Allah yar ve yardımcısı olsun” yorumunda bulundular

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı