Sağlık

Özel Hastaneler Yerine Devlet Tercih Edilmeli

Son teknoloji harikalarına sahip donanımlı Şanlıurfa devlet hastaneleri dertlere deva olmaktan 10 üzerinden 10 aldı, Vatandaş memnun yıllardır boşuna özel hastanelere para kaptırdık dedi

Yaptığı uygulamalar ile halkı isyana sürükleyen özel hastanelerden bıkan vatandaşın imdadına devlet hastaneleri yetişiyor. Devletin yeni sağlik politikasi ile birlikte devlet hastaneleri tam teşekküllü 5 yıldızlı hizmet vermeye başladı. Özellikle Harran üniversitesi Tıp fakültesi hastanesi çok iyi şartlarda hizmet vermeye başlaması, Tüp bebek ünitesi açarak vatandaşın bebek sahibi olma konusunda çevre illere gitmekten kurtulması ve Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinin her gün biraz daha kalite çıtasını yükseltmesi ile beraber hastalar artık özel Hastaneler yerine daha çok devlet hastanelerini tercih etmelerine sebep olarak gösteriliyor.                    
Özel hastanelerin yok olmaya yüz tuttuğu şu teknoloji çağında şanliurfa halkı devlet hastanesinden yana tercih kullanıyor. Sebep olarak bir çok özel hastanenin yolsuzluk yapmaktan kapatılmasından dolayı halkın gözünde itibarlarının düşmesi olarak görülüyor. Özellikle son dönemlerde bazı hastaların özel hastanelerin gece acil servislerine gittiklerinde ödemek zorunda kaldıkları fazla ücret ve bu ücretlerin özel hastanelerin yasal haklarını kullanarak böyle bir uygulama yaptıkları göz önüne alındığında hastaların tercih değiştirerek “Devletin kapısı en sağlam kapı” diyerek Devlet Hastaneleri tercih ettikleri gözlemleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu