Kültür

One Identity, Gartner’in Magic Quadrant 2018 araştırmasında “Lider” seçildi

One Identity, Gartner’in Magic Quadrant 2018 araştırmasında “Lider” seçildi: Kurum içinde kimlik ve erişim yönetişimini kolaylaştıran çözümleriyle tanınan One Identity, Gartner’ın sektöre dair yaptığı araştırmada “Lider” kurumlar arasında gösterildi. One Identity çözümlerinin sağladığı stratejik güç, yenilikçilik ve teknolojik üstünlük bu başarıyı elde etmesinde rol oynadı.

Kurum içinde kimlik ve erişim yönetişimini kolaylaştıran çözümleriyle tanınan One Identity, Gartner’ın sektöre dair yaptığı araştırmada “Lider” kurumlar arasında gösterildi. One Identity çözümlerinin sağladığı stratejik güç, yenilikçilik ve teknolojik üstünlük bu başarıyı elde etmesinde rol oynadı.

İstanbul, 26 Mart 2018 – COMPAREX Turkey tarafından Türkiye pazarına sunulan, kimlik ve erişim yönetişimi (IAG) alanında uluslararası çapta lider One Identity, Gartner’in sektöre yönelik yayınladığı Gartner Magic Quadrant 2018’de “Lider” şirketlerden biri olarak gösterildi. Identity Governance and Administration (Kimlik ve Erişim Yönetişimi) alanında bilgi ve deneyim sahibi olan kurumların da değerlendirmesi sonucu Lider’ler arasına katılan One Identity, böylece bu alandaki küresel başarısını bir kez daha kanıtlamış oldu.

Gartner’ın düzenli olarak gerçekleştirdiği araştırma, kimlik erişimi ve yönetişimi pazarındaki inovasyonların ve yenilikçi teknolojilerin belirlenmesi açısından önem taşıyor. Erişim talep süreçleri, risk puanlama, Uyumluluk ve Görevler Ayrılığı İlkesi (Segregation of Duties) gibi kimlik yönetişiminin stratejik süreçlerini ele alan araştırma, aynı zamanda sektördeki kurumların geldiği son noktayı tespit ederek tüm sektör paydaşlarıyla paylaşıyor.

Gartner Magic Quadrant 2018’de “Lider” olarak gösterilen One Identity’nin yenilikçi, kaliteli ve güvenilir ürünlerini Türkiye pazarına sunmaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden COMPAREX Turkey Profesyonel Hizmetler Direktörü Mehmet Girgin; “One Identity, kullanıcıları dinleyerek ve çağın getirdiği ihtiyaçların farkında olarak özgün çözümler geliştiriyor. İnovasyon ve teknoloji odaklı gelişim anlayışı ile uluslararası çapta başarılı ürünlerini müşterilerine en güvenilir, hızlı ve kolay şekilde sağlamayı amaçlıyor. Bu doğrultuda sürekli yatırımlarla kendini geliştiren One Identity, Gartner araştırmasında bir “Lider” olarak kendini kanıtladı. Bu uluslararası deneyimi, Türkiye’deki güçlü ağımız ve deneyimli kadromuzla müşterilerimizle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Gartner araştırmasıyla ürün ve çözümlerinin gücünü ortaya koyan One Identity, Kimlik ve Erişim Otomasyonu süreçlerinin üzerine güçlü bir Governance – Yönetişim katmanı inşa ediyor. Aynı zamanda PAG (Privileged Account Governance – Ayrıcalıklı Hesapların Yönetişimi) ve Data Governance (Veri Yönetişimi) konularındaki modülleri ile yönetişim katmanını daha geniş çerçeveden ele alma fırsatı sunuyor. Bu sayede kurumlar herhangi bir regülasyona tabi olsunlar ya da olmasınlar bütünleşik yaklaşımlarla ve ortak-merkezi raporlama olanakları ile zorlu iç ve dış denetim süreçlerini çok daha rahat yönetiyorlar. Ayrıca Single Sign On (SSO) ve Access Management, Multi Factor-Two Factor Authentication (MFA-2FA), Self Service Password Management, Granular Access Delegation konuları da One Identity’nin bütünleşik çözümleri arasında yer alıyor.

One Identity Hakkında

One Identity kimlik ve erişim yönetişimi (Identity and Access Governance- IAG) çözüm ailesi, şirketlerin ihtiyaçlarına yanıt veren odaklı, modüler, entegre ve gelecekle tam uyumlu kimlik yönetişimi, erişim yönetimi ve ayrıcalıklı hesap yönetimi (Privileged Account Management – PAM) gibi çözümler sunuyor. Bu çözümleri de Single Sign On, Multi-Factor Authentication, Granular Access Delegetaion gibi modülleri ile de destekliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı