Gap

Okuma Yazma Öğrenen Kurs Öğrencilere Ziyaret Gerçekleşti

Okuryazarlık eğitimi alan kursiyerlere ziyaret Batman’da okuryazarlık eğitimi kapsamında başlatılan kurslara devam edenler ziyaret edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan “Okuryazarlık Seferberliği” kapsamında, Batman’daki okuryazarlık eğitimleri devam ediyor.

Mehmet Emin Şimşek İlkokulundaki okuryazarlık kurslarını ziyaret eden Batman Vali Yardımcısı Mekan Çeviren ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, okul müdürü Arif Bulut ve öğretmenlerden kurslar hakkında bilgi alıp, kursiyerlerle bir süre sohbet etti.

Kursiyerlere Batman Valisi Ahmet Deniz’in selamlarını ileten Çeviren, “Okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlarımızın okuma yazmayı öğrenmeleri bizim en büyük arzumuzdur. Sizler de bu seferberlik vesilesiyle okuma yazmayı öğrenerek yaşamınızda yeni bir sayfa başlatmış olacaksınız. Hepinize başarılar diliyorum.” dedi.

Çeviren ve Kurtaran, okuryazarlık kursu ziyaretinin ardından okulu gezip, minik öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Öğrencilere bol bol kitap okumalarını tavsiye eden Kurtaran, “Sevgili çocuklar, bol bol kitap okuyarak kendinizi geliştirmelisiniz. Bu yaşlarda kitap okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz.” ifadelerini kullandı. Kurtaran, öğrencilere kitap hediye etti.

Ziyarette Maarif Müfettişleri Başkanı Hamit Aydın ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Atmalar da hazır bulundu.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı