Sağlık

Okullarda Çocuklara El Yıkamanın Önemi Anlatıldı

2-5 Mayıs El Hijyeni Haftası dolayısı ile bir çok okul ve benzeri yerlerde el hijyeni ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı

2-5 Mayıs El Hijyeni Haftası dolayısı ile bir çok okul ve benzeri yerlerde el hijyeni ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından “2-5 Mayıs El Hijyeni Haftası” dolayısıyla okullarda el yıkamanın önemi konulu eğitimler verilip, sabun ve bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Kayapınar ilçesinde bulunan Piri Reis Ortaokulunda broşür ve sabun dağıtımı yapılarak, bu kapsamda eğitimler verildi.

Burada, Sağlık Bakanlığının, topluma düzenli el yıkama alışkanlığı kazanmanın önemini anlatmak ve hijyen konusunu gündeme taşımak amacıyla “Sağlığınız için Suya Sabuna Dokunun, Hastalıklardan Korunun” temalı kampanya başlattığı belirtildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Diyarbakır Halk Sağlığı Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Gülnaz Kubat, “El Hijyeni Haftası’nda etkinlikler planlandı. Biz de ilk ve ortaokullarda el hijyeni noktasında çalışmalar düzenliyoruz. Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği koordinasyonluğunda etkinlikler düzenlemekteyiz. Sağlığımıza zarar veren her türlü hastalıktan korunmanın en ucuz yolu sabun ile el yıkamadır.” dedi.

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı