Güncel

Okullara Kar Tatili

Yoğun kar yağışının ardından birçok şehirde eğitim öğretime ara verildi. Kar ve tipinin sert ve yoğun olması okullar tatil edildi

Dün öğlen saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı bir çok ilde eğitimin aksamasına neden oldu. Bazı illerde eğitime bir gün ara verildi.

Elazığ

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden kentte okullara bir gün ara verildiğini açıkladı. Zorluoğlu, “Yoğun kar yağışı nedeniyle Elazığ merkez ile merkeze bağlı köy ve beldelerde 14 Aralık Çarşamba  günü okullar tatil edilmiştir. Elazığ merkez ve merkeze bağlı yerleşim yerlerindeki engelli ve hamile kamu personeli de 14 Aralık Çarşamba günü idari izinli sayılmıştır.” İfadelerini kullandı.

Muş

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı açıklamada “Kar yağışı nedeniyle Muş Merkez ve Merkez İlçeye bağlı Belde ve Köylerde 14.12.2016 Çarşamba günü Valiliğimiz Kararıyla Okullar (örgün Eğitim) bir gün tatil edilmiştir.” ifadelerine yer verdi.

Muş’a bağlı ilçelerde muhtemel kar tatilinin ise ilçe  kaymakamlıkları tarafından değerlendirileceği kaydedildi.

Bayburt

Bayburt’ta kar yağışı dolayısıyla eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde tüm okullarda 14 Aralık Çarşamba eğitime ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurumlarında görev yapan engelli personelin aynı gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Kastamonu

Kastamonu’nun Şenpazar ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar 14 Aralık Çarşamba tatil edildi.

İnebolu ve Azdavay Milli Eğitim Müdürlüklerinden yapılan açıklamada ise mahalle ve köylerden ilçe merkezine taşımayla gelen öğrencilerle sınırlı kalmak kaydıyla eğitime yarın için ara verilmesi kararı alındığı belirtildi.

Kars

Kars Milli Eğitim Müdürlüğü, Sarıkamış ilçesindeki yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve köylerdeki okulların tamamının bugün tatil edildiğini açıkladı.

Karabük

Karabük’ün Ovacık ve Eflani ilçelerinde de taşımalı eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

Bolu

Bolu’nun Gerede ilçesinde de okulların 1 gün süreyle tatil edildiği, ilçedeki engelli ve hamilelerin de bir gün süreyle idari izinli sayılacağı duyuruldu.

Yozgat

Yozgat Valiliği yaptığı açıklamada “14.12.2016 Çarşamba günü merkeze bağlı köylerden il merkezine gelen taşımalı eğitim gören öğrencilere 1 gün süreyle okullar tatil edilmiştir.” diye belirtti.

Valilik ayrıca yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle il merkezinde ilk orta ve lise eğitim ve öğretime bugün ara verildiğini duyurdu.

Gümüşhane

Gümüşhane’nin Kelkit, Köse ve Şiran ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okul öncesi, ilkokul, lise, yaygın eğitim, özel eğitim okul ve kurumlarında eğitim-öğretime 14 Aralık 2016 Çarşamba günü 1 gün süre ile ara verilmesinin uygun görüldüğü Valilikçe duyuruldu.

Söz konusu ilçelerde ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personelin idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Gümüşhane Merkez, Torul ve Kürtün ilçelerinde ise; taşıma yoluyla eğitime erişimini sağlayan resmi ve özel okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim öğrencilerin de bugün izinli sayıldığı kaydedildi.

Erzurum

Erzurum’da da Valilik, yoğun kar yağışı nedeniyle 14 Aralık 2016 Çarşamba Günü kent genelinde okul öncesi, ilköğretim ve liselerin bir gün süreyle tatil edildiği duyurdu. Valilik ayrıca, kamuda çalışan hamile kadınlar ile engellilerin de bir gün süreyle idari izinli olduklarını açıkladı.

Kayseri

Kayseri Valiliği de kar yağışı ve tipi nedeniyle 14 Aralık 2016 Çarşamba günü Kayseri geneli taşımalı eğitim yapan tüm okulların bir gün tatil edildiği açıkladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu