Güncel

Okul bahçesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Video Konferans Katılımıyla Yapıldı

Van’ın Tuşba ilçesi Alaköy Mahallesi’nde eğitim öğretim verilen okulun bahçesi, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın videokonferans ile canlı bağlandığı törenle ağaçlandırıldı.

Van’ın Tuşba ilçesi Alaköy Mahallesi’nde eğitim öğretim verilen okulun bahçesi, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın videokonferans ile canlı bağlandığı törenle ağaçlandırıldı.
 

Tuşba ilçesi Alaköy Mahallesinde eğitim öğretim verilen Şehit Çetin Aysan Ortaokulu bahçesi, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da “Milletimizle Birlikte Daha Yeşil Türkiye Buluşması” programından videokonferans ile canlı bağlandığı törenle ağaçlandırıldı.

Tören için mahalleye giden Vali Murat Zorluoğlu, Şehit Çetin Aysan Ortaokulu bahçesinde mahalle sakinleri tarafından ilgiyle karşılandı.

Beraberindeki protokol üyeleriyle okulda incelemelerde bulunan Vali Zorluoğlu, daha sonra dolaştığı sınıflarda Orman Bölge Müdürlüğü tarafından öğrenciler için tedarik edilen kırtasiye yardımlarını sahiplerine takdim etti.

Okul bahçesinde protokol üyeleri, vatandaşlar ve öğrencilerle, Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımının gösterisini izledikten sonra, minik öğrencilerle birlikte ağaçlandırma töreni için platformdaki yerini alan Vali Zorluoğlu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinden videokonferansla alana bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Van’da bugüne kadar 434 okulda ağaçlandırma ve çevre düzenlemesi yapıldığını anlattı.

Toplandıkları Şehit Çetin Aysan Ortaokulu bahçesine de 250 boylu fidan dikerek, 32 kamelya ve 1 çeşme ile çocuk parkını hizmete alacaklarını ifade eden Vali Zorluoğlu, daha sonra çocuklarla birlikte, dikilen çam fidanına ilk toprağı attı ve cansuyu döktü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da törene katılan miniklere derslerinde başarı dileyerek, “İnşallah dikilen çamlarla, yemyeşil bir hayatı hep birlikte solumayı Allah bizlere nasip etsin.” temennisinde bulundu.

Ağaçlandırma törenine Vali Murat Zorluoğlu’nun yanı sıra, Van Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, Vali Yardımcısı İbrahim Civelek, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Tuşba ve İpekyolu kaymakamları, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, STK temsilcileri, siyasi parti il başkanları, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı