Kültür

Öğretmenler Bilginin Yarınlara Aktarılması Sürecinde Önemli Role Sahiptirler

HÜDA PAR Batman İl Başkanı, öğretmenlerin bilgileri yarınlara aktarılması sürecinde önemli role sahip olduklarını söyledi.

HÜDA PAR Batman İl Başkanı, öğretmenlerin bilgileri yarınlara aktarılması sürecinde önemli role sahip olduklarını söyledi.
 

24 Ekim öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, öğretmenlerin bilgileri yarınlara aktarılması sürecinde önemli role sahip olduklarını belirtti.

Öğretmenlerin yılda bir kez değil, sürekli hatırlanmaları gerektiğini vurgulayan Şahin, “Örfünden ve hassasiyetlerinden haberdar olan, manevi değerlerine sahip çıkan ve topluma fayda sağlayan donanımlı nesillerin yetişmesinde büyük emekleri olan öğretmenlerimiz; bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde önemli bir role sahiptirler. Dün olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru kararlı adımlarla yürümenin anahtarı durumundadırlar.” dedi.

Mesajında Şahin, “HÜDA PAR olarak bizler, ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ anlayışına sahibiz. Bu doğrultuda, çocuklarımızı yetiştiren öğretmenlerimizin değer ve kadrinin sürekli takdir edilmesi gerektiğinin inancındayız. Öğretmenlerimizin sadece yılda bir kez değil, sürekli olarak hatırlanması ve önemsenmesi gerektiğini düşünüyor ve özellikle de tüm insani ve İslami haklarına kavuştukları günlere ulaşmayı ümit ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Son olarak öğretmenlerin ‘Öğretmenler Günü’nü tebrik eden Şahin, “Öğretmenlerimizin, eğitim ve öğretim süreçlerinde çocuklarımızı manevi değerler doğrultusunda yetiştirmeleri ve toplumun İslami ve örfi hassasiyetlerini göz önünde bulundurmaları umuduyla, tüm öğretmenlerimizin ’24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik eder, bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve esenlikler dileriz.” diye belirtti. 

 

Editör Ramazan Cengiz

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu