Gap

Öğrenciler Kantinden Yedikleri köfteden zehirlendiler

Şanlıurfa’da okul kantininden aldıkları köfteden zehirlendikleri iddia edilen 10 öğrenci hastaneye kaldırıldı.Şanlıurfa’nın merkez Eyyübiye ilçesine bağlı Yavuz Selim İlköğretim Okulundaki bazı öğrencilerin, okul kantininden aldıkları köfte nedeniyle zehirlendikleri iddia edildi.

Alınan bilgilere göre, Yavuz Selim İlköğretim Okulunda 5/C sınıfındaki öğrenciler bir araya gelerek kantinden aldıkları köfte ve evlerinden getirdikleri yiyecekleri yediler.

Öğrencilerde, bir süre sonra mide bulantısı ve baş dönmesi gibi şikayetler baş göstermesi üzerine okul yönetimi 112 sağlık ekiplerini arayarak ambulans istedi. Öğrenciler,  Eyyübiye Devlet Hastanesinin acil servisine kaldırılarak tedavi altına aldı.

Ambulansa bindirilirken konuşan öğrenciler, kantinden aldıkları köfteden dolayı zehirlendiklerini iddia ettiler.

Öte yandan konu hakkında İLKHA’ya konuşan Yavuz Selim İlköğretim Okulu müdürü Ömer Faruk Şeker, öğrencilerin evlerinden getirdikleri yiyeceklerden dolayı zehirlendiklerini savundu.

Okul yönetiminin zehirlenen öğrencilerin ailelerini arayıp haber vermesi üzerine okula gelen bazı veliler de duruma tepki gösterip daha önce de bu tür durumların yaşandığını belirttiler.

Olay ile ilgili inceleme başlatıldı.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu