Güncel

Öğrenciler Hem Meslek Öğreniyor Hem Para Kazanıyor

Bingöl’ün Solhan İlçe Belediyesinin kamelya ihtiyacını karşılayan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğrencileri, hem mesleklerini öğreniyorlar hem de para kazanıyorlar.

Belediyenin ihtiyaç duyduğu kamelyaları okullarının atölyesinde üreten öğrenciler, eğitim görürken maddi destek bulmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

Öğrencilerin işlerini severek yaptığını belirten okul müdürü Çağrı Bektaş, “Solhan Belediyesi tarafından sipariş verilen kamelyaların imalatına başlayan okulumuz öğrencileri 3 hafta gibi kısa bir sürede 10 adet kamelyanın yapımını tamamlayacak.

Solhan Belediyesinin istemiş olduğu ve Şehit Mehmet Türksever Bulvarı’na montajını yapacakları kamelyalar, okulumuzda birinci sınıf malzeme kullanılarak üretilmektedir.
Üretim çalışmalarına katılan öğrencilerimiz, okulumuz döner sermaye işletmesi kapsamında hem ürettikleri parçalardan harçlıklarını kazanıyorlar hem de kendi mesleklerini icra ediyorlar.
Bu kapsamda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da okulumuz döner sermaye işletmesine sayılarını arttırarak siparişte bulunan ve öğrencilerimize katkısını eksik etmeyen Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’a teşekkür ederiz. Ayrıca okulumuza başvuruda bulunarak, her türlü mobilya, metal, inşaat, elektrik, bilgisayar ve motorlu araçlar alanında sipariş alıp birinci sınıf malzemeden üretilmesini sağlayarak bunları piyasadan daha uygun fiyata temin edebilirsiniz.” dedi.

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu