Spor

O Ülkede Lucescu Depremi Yaşandı

​Zenit Teknik Direktörü Lucescu, yeni takımda ligde zirvenin 5 puan gerisine indi, Avrupa Liginde elendi. Rumen teknik adamın her an için gönderilmesi gündeme geldi.


Shakhtar Donetsk’te geçirmiş olduğu rüya gibi 12 seneden sonra Rusya’nın Zenit takımın başına geçen Mircea Lucescu, yeni ekibinde ne yazıkki aradığını bulamadı. Ligde Spartak’ın 5 puan gerisinde ikinci sırada yeri alan St Petersburg ekibi, Avrupa Ligi ikinci turunda Anderlecht’e elenmiş oldu.

LUCESCU’YA CEPHE ALDILAR

Zenitli futbolcuların teknik direktör Mircea Lucescu’dan memnun olmadıkları, taraflar arasında hoşnutsuzluğun olduğu söylenildi.

GÖNDEREBİLİRLER İDDİASI

Son dönemde alınan neticelerle ilgili rahatsızlık duyan kulüpte başkan Aleksandr Dyukov acil durum toplantısı düzenledi. Hem futbolcular hem teknik ekip ağır eleştirilerin hedefi oldu. Hatta bu toplantıda Anderlecht’e elenme sebebiyle Lucescu’nun işine de son verilebilir.

TAKIM HOCA İÇİN OYNAMIYOR

Mircea Lucescu futbolcuların güvenini artık kaybetti. Oyuncular teknik adama karşı yavaş yavaş cephe almaya başladı. Hocalarından ise memnun değiller ve kendisi için oynamıyorlar. Mücadeleleri tamamen taraftar için. Alınan neticelerinden sonra hocanın da oyuncularla ilgili hoşnutsuzluğu var.

YENİ RANIERI OLAYI MI?

Rus ekibinde yaşananlar geçtiğimiz günlerde İngiltere’nin son şampiyonu Leicester City’yi hemen akıllara geldi. Teknik direktör Claudio Ranieri’nin görevine son verilirken, bunda oyuncuların baş aktör olduğu söylenmişti. Galatasaray ve Beşiktaş’ın eski teknik direktörü Mircea Lucescu ile futbolcular arasındaki ilişki kötüleşmesi akıllara Ada’da yaşananlar geldi.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu