Güncel

O Bölgede Sağanak Yağış Oldu Hayat Durdu

​Gazze Şeridi’kuvvetli olan sağanak yağmur, kentte yaşamı olumsuz yönden çok etkiledi. Yağmur sebebiyle çok sayıda ev sular altında kaldı.

EVLERİN ÇATISI UÇTU

Gazze’de Sivil Savunma Birimi’nden yapılan yazılı açıklamada, Gazze kentin kuzeyinde es-Saftavi bölgesinde kuvvetli yağış sebebiyle evlerini su basan vatandaşların yardımına, Sivil Savunma Birimi görevlilerinin gittiği söylenildi.

Bölgede çok sayıda ev sular altında kaldı ve şiddetli rüzgar sebebiyle evlerin çatısı uçtuğu aktarılan açıklamada, söz konusu bölgeden yaşayanların güvenli yerlere tahliyeleri yapıldı.

8 AİLEYE YER TEMİN TEMİN EDİLDİ

Filistin Bayındırlık ve İskan Bakanı Müfid el-Hasayine de Saftavi’de yapıldığı basın toplantısında, kuvvetli yağışlardan dolayı evlerini su basan 8 aileye yer temin ettiklerini açıkladı.

FİLİSTİN HÜKÜMETİ SEFERBER OLDU

Yağışlardan etkilenen Gazzeliler sorunlarını gidermek için biran önce Filistin hükümetinin seferber olduğunu söyleyen Hasayine, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılar neticesinde altyapının yıkıldığını ve uzun senelerden beri devam eden İsrail ablukası sebebiyle bölgede trajedinin katlandığına dikkat çekti.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu