Ekonomi

O Alışveriş Sitesi Satıldı mı?

2015’te 1 milyar dolar değerlemeyle yatırım alan fakat bu tırmanışı devam ettiremeyen Souq.com’un bir zamandır çıkış yapmak istediği biliniyordu. Amazon’un Souq.com almak için anlaştığına dair haberler çıkmıştı fakat son olarak emlak devi Emaar’ın da Souq.com’a talip olduğu ortaya çıktı.

Amazon bugün resmi açıklama yaptı ve Souq.com’u satın aldığını duyurdu.

KÜRESEL BÜYÜME HEDEFLENİYOR

Yapılan resmi açıklamada Souq.com ile küresel büyümesi devam ettiğini söyleyen Amazon, Kıdemli Başkan Yardımcısı Russ Grandinetti’nin ağzından Souq.com ile Amazon.com’un aynı DNA’yı paylaştığını açıkladı. Her iki şirketin de tüketicilerden, icatlardan ve uzun vadeli hedeflerden güç aldığını paylaşıyor. 

Grandinetti, hem Amazon teknolojisini ve küresel kaynaklarını Souq.com için kullanacaklarını hem de Souq.com’dan yeni şeyler öğreneceklerini de ilave yapıyor.

BİRÇOK İLKEDE BİRLEŞTİK

Souq’un kurucu ortağı ve CEO’su Ronaldo Mouchawar da Amazon ile birçok ilkede birleştiklerini söyledi ve Souq.com’un bölgede büyümesi hızla devam edecek. Souq’un Amazon sayesinde sevkiyat kapasitesini oldukça genişleteceğini ve Amazon’un performans takip taktiklerini kullanacaklarının sinyallerini veriyor.

Amazon için 650 milyon dolar, Emaar içinse 850 milyon dolar değerinde bir tekliften bahsediliyordu fakat yapılan resmi açıklamada bu konuda bir bilgi verilmedi. Anlaşma sadece bu sene içinde olacak.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu