Güncel

New York’ta Silahlı Saldırı Dehşeti 6 Kişi Öldü 15 Kişi Yaralandı

ABD’nin New York şehrinde silahlı saldırı gerçekleştiği, saldırıda 6 kişinin öldüğü, 15 kişinin de yaralandığı belirtildi.

ABD’nin New York şehrinin Manhattan semtinde bir araç yayaların arasına daldı. Araçta bulunanlar Tribeca bölgesinde rast gele ataş açtığı belirtildi. Saldırıda 6 kişinin öldüğü, 15 kişinin de yaralandığı belirtildi.

New York şehrinin Manhattan semtinde bir aracın yayaların arasına daldığı ardından Tribeca bölgesine giderek, silahla ateş açtığı belirtildi. Açılan ateş sonucu 6 kişi öldü, 15 kişide yaralandı.

Görgü tanıkları, beyaz bir kamyonetin bisiklet yoluna son hız girerek insanlara çarptığını ve aynı kişi silahla yaklaşık 10 el ettiğini söyledi.

Saldırının ardından bir kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

ABD Başkanı Donald Trump saldırıyla ilgili attığı twitte, “New York saldırısı, yine hasta ve dengesiz birinin saldırısına benziyor. Yetkililer soruşturmaya devam ediyor. ABD’DE OLMAZ!” dedi.
 
Trump, Twitter’dan paylaştığı diğer mesajda ise, “DEAŞ’ı, Orta Doğu’da ya da başka bir yerde yenilgiye uğratmamızdan sonra, ülkemize girmesine ya da geri dönmesine izin vermemeliyiz. YETER!” dedi

Öte yandan ABD Başkanı Donald Trump, saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diledi. Trump attığı twitte, “Tanrı ve ülkeniz sizinle” dedi.

Editör Ramazan Cengiz
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu