Ekonomi

Neden Bitcoin’de Daha Fazla Kadın Bulunmuyor?

Hem yatırımcı ortamında hem de çevrimiçi ortamda kripto topluluğuna bir göz atın ve katılımcıların çoğunluğunun erkek olduğunu söylemek adil olur.

Neden Bitcoin’de Az Kadın?

Teknoloji endüstrileri, erkeklerin daha genç bir çağda gadget’ları tanıtan nedenlerden ötürü erkek egemenliğindedir ve bilgisayar bilimleri lisans öğrencilerinin sadece% 16’sına kadınlar girmektedir. Daha kızların kodlamaya teşvik edilmesine yönelik girişimlere rağmen, Birleşik Krallık’taki kadın bilgisayar bilimleri lisans öğrencilerinin sayısı aslında son 10 yılda düşmüştür. Teknoloji alanındaki kadınların yokluğuna neden olan diğer nedenler, Google mühendis James Damore’nun bu yılki tehlikesini keşfetmesinden dolayı oldukça çekişmeli .

Erkekler ve Bitcoin

Bitcoin, en eski zamanlarında, internetin şafağı anıları uyandıran vahşi bir batıydı – en eski yenilikçileri ve benimseyenler çoğunlukla erkekti başka bir teknoloji parçası. Web’i tam olarak kullanmak için bir miktar teknik bilgi gerekiyordu ve aynı şey bugün bile bitcoin için geçerlidir. Bitcoin UX’u o zamandan beri uygulama katmanındaki gelişme sayesinde gelişti, kaybolan özel anahtarların uyarı masalları, yanlış adreslere gönderilen bozuk paralar ve kimlik avı girişimleri hala çoktur. Ve bunlar, deneyimli operatöre bile olabilecek bir tür aksiliktir  .

Yeni gelenler için öğrenilmesi gereken çok şey var ve bu, bit eşleşmeyi çevreleyen dogma ve zincirin “gerçek” olduğu iddia edilen iddiaları içermiyor. Bitcoin’in en erken evlat edinenleri tarihsel olarak erkek egemen olan endüstrilerden alınırsa, daha sonra evlat edinenlerin daha az teknoloji anlayışına sahip olacakları izlenir. Her iki cinsiyetten de yeni olanlar, tırmanmak için kendilerini bir dağ dağıyla bulurlar.

Bitcoin’in Neden Daha Fazla Kadın Gerekiyor?

Daha kapsayıcı bitkinin ne kadar iyi olduğunu belirtmek gerekir. Kriptokrasi alanı, çeşitlilik kotalarına ihtiyaç duymaz, ancak ana evlat edinmek için bu, tüm demografik bilgilerden destek alması gerekir. Bitcoin, nüfusun yarısını dışlarsa, küresel ödeme ve servet depolama sistemi olarak etiketlenemez. Hiç kimse daha fazla bayanı bulaştırmaktan alıkoymazsa da, onları teşvik etmek için çok az şey yapılmaktadır.

Londra ve San Francisco’daki Bitcoin olaylarında Kadınlar düzenlemek için kredi Rhian Lewis ve Paige Freeman’a gitmelidir . Bu istisnalar, ne yazık ki, sadece bit eşininin büyük ölçüde bir erkek kulübü olduğunu yineler.

Statükonun değiştirilmesi kesinlikle aşağıdaki alanlarda harekete geçme çağrısında bulunur:

Davranış . Silikon Vadisi’nin kültürü aşırı bir maço ise, bitsozunu küstah, mücadeleci ve düşünceli kişilikleriyle nasıl tarif edebilir? Hunter S Thompson’u yanlış alıntılamak için:

Kriptokrasi topluluğu müthiş, ama aynı zamanda göz korkutucu ve bir yap-bozgunculuk ve heyecanla doludur. Neden böyle bir kavgaya kimse katılmak istesin ki?

Zincir dışı ölçeklendirme ve Merkle kökleri gibi konular, bitcoin’in en parlak fikirlerini gece tutabilir ancak arayüz tasarımı, estetik, kullanım kolaylığı ve kitlelere bit yelpazesini genişletecek rampalama gibi.

Kadınlara ulaşmak ve kızamıkçık hakkında farkındalık yaratmak ve onlara nasıl faydalı olabileceğini öğrenmek için daha fazla şey yapılabilir. Bu, kripto topluluğundaki herkesin daha iyi yapabileceği bir şey. ‘Mansplaining’ suçlamalarına yenik düşmeden bitkisel rahatsızlıklar konusunda insanlara eğitim imkânı vardır.

Kadınlar pembe istemiyor

Kadınlar şeylerin pembe ve kabarık olmasını istemiyor ( Womencoin geliştiricilerinin düşüncesine rağmen ), ancak çıkarlarına hitap eden ürünler istiyorlar. Kadınlara özel sigorta web siteleri, perakende mağazalar, casinolar ve sosyal medya uygulamaları bulunmaktadır. Bitkinin kadınların ihtiyaçlarına hitap etmesi ve yaşamlarına değer katan ürünler sunması durumunda ilerleme kaydedilecektir. Parlayan paralar ve kadın odaklı belirteçler çok az yardımcı olur.

Eşitlikçi sebepler geliştiricileri kadınlara yemek servisi yapmaya teşvik etmezse, maddi teşvikler kesinlikle olacaktır. Orada yüksek miktarda harcanabilir gelir ve her şey internet için bir sevgi ile çok sayıda anneler, kızkardeşler, sevgili ve meslektaşlarımız var. Bu, bu kadınları kararsız hale getirmenin ve günlük hayatlarına atış yapmanın bir yolunu bulabilecek olan herkes için büyük bir iş fırsatı sunar.

Bitcoin şaşırtıcı. Parasal kontrolü hükümetlerden kaldırır, mahremiyeti arttırır ve bireylere maddi özgürlük kazandırır. Ve bu, bu gezegendeki her erkeğin ve kadının yaşayabileceği bir şey.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu