Spor

Mustafa Reşit Akçay Trabzonspor’a Geri mi Geliyor?

Osmanlıspor’dan istifa edip Mustafa Reşit Akçay’ın önümüzdeki sezon Trabzonspor’un altyapısında görev yapması bekleniyor.

Trabzonspor’da yeni bir Mustafa Reşit Akçay dönemi daha başlıyor. Bordo-Mavililer’in pilot takımında yaptığı başarılı işlerinden sonra A Takım hocalığına getirilen Akçay, Akhisar’a, sonrasında da Osmanlıspor’a gitmişti. Başkent ekibi tarihinde ilk defa Avrupa Kupaları’na taşıyan Akçay, bu yerde çok iyi işlere imza atmış, takımını gruplardan çıkarıp son maçta Olympiakos’a elenmişti. 

Fakat her gittiği takımda iz bırakmayı başaran, sıradışı kimliğiyle de futbol camiasına bir renk katan deneyimli çalıştırıcı, ligde kötü neticelerden sonra birkaç hafta evvel Osmanlıspor’dan istifa etmişti.

ALTYAPI HAMLESİ YOLDA

Her fırsatta artık kulüp takımı değil, altyapı çalıştırmak istediğini dile getiren Mustafa Akçay için camiasına dönüş umudu belirdi. Altyapı alanında yeni bir yapılanmaya gitmeyi hedefleyen Bordo-Mavililer’de yönetimin aklındaki isimlerin başında Mustafa Akçay’ın geldiği anlaşıldı. 

Bir zaman dinlenmek isteyen Akçay ile yönetimin önümüzdeki günlerde bir araya gelmesi ve konuyu paylaşması bekleniyor.

AKÇAY NE DEMİŞTİ?

Teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, devre arası kampında altyapı ile ilgili şunları söylemişti:

Tamamen kapanmayı da düşünmüyorum. Sosyal projelere varım. Altyapılarla ilgili bir proje gelirse çalışmaya devam ederim. 

Çünkü paranın zekatı olduğu gibi bilginin de zekatı var. Bunu aktarmamız lazım. Trabzonspor ciddi bir yaklaşımla 1461 Trabzon’u da kapsayan ciddi bir kompleksi düşünüp teklif yaparsa değerlendirebilirim. Milli Takımlarda Ümit Milli veya aşağısında çalışabilirim. A takım bana göre değil.

Çünkü A takımda hazır olanla oynuyorsun. Ben diyorum ki zor olanı yapayım ve milli takımda da kesinlikle prim almadan çalışırım. Bana vereceklerini sosyal projelere aktarsınlar. Sakın yanlış anlaşılmasın birileri alıyor olabilir. Onların hakkıdır. Ama bir ilke bu, ben almam. Sakın yanlış yere çekilmesin.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu